7 Սեպտեմբեր 2016 - 06:23 AMT
ՀՀ ՊՆ 3-րդ բանակային զորամիավորումում սեպտեմբերի 6-ին մեկնարկել է մարտական գործողությունների ընթացքում տեղեկատվական աշխատանքների կազմակերպման փորձարարական զորավարժություն։
Փորձարարական զորավարժության ժամանակ խաղարկվելու է մարտական գործողությունների ընթացքում պետական տարածքային կառավարման, տարածքային ինքնակառավարման մարմինների, զանգվածային լրատվության միջոցների, ՊՆ ռազմական ոստիկանության տարածքային բաժինների փոխգործակցության կազմակերպումը։
Զորավարժության նպատակն է պետական տարածքային կառավարման, տարածքային ինքնակառավարման մարմինների, զանգվածային լրատվության միջոցների, ՊՆ ռազմական ոստիկանության տարածքային բաժինների աշխատակիցների շրջանում ձևավորել անհրաժեշտ հմտություններ մարտական գործողությունների ընթացքում տեղեկատվական աշխատանքների կազմակերպման ուղղությամբ, ներկայացնել մարտական գործողությունների ընթացքում տեղեկատվական աշխատանքների կազմակերպման առանձնահատկությունները, հայտնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Տեղեկատվական աշխատանքների կազմակերպման փորձարարական զորավարժությանը՝ որպես դերակատարներ, ներգրավված են նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում հավատարմագրված սահմանափակ թվով լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ:

7 Сентябрь 2016 - 07:30 AMT
6-го сентября в 3-ем армейском войсковом объединении министерства обороны Армении стартовали экспериментальные учения по организации информационных работ в ходе боевых действий.
В ходе экспериментальных учений будет отработана организация взаимодействия во время боевых действий между органами государственного территориального управления, органами местного самоуправления, средствами массовой информации, территориальными подразделениями Военной полиции Минобороны Армении.
Отмечается, что цель учений – сформировать необходимые навыки среди сотрудников органов государственного территориального управления, органов местного самоуправления, средств массовой информации, территориальных подразделений Военной полиции Минобороны Армении для организации информационных работ в ходе боевых действий, представить специфику организации информационных работ в ходе боевых действий, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.