Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Ռուբեն Մելիքյանի հրավերով աշխատանքային այցով Արցախ է մեկնում ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի ընթացքում նախատեսված են հանդիպումներ Արցախի Պաշտպանի աշխատակազմում, ինչպես նաև բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց հետ: Նախատեսված են հատուկ հանդիպումներ Արցախի քաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունների, ինչպես նաև իրավապաշտպանների հետ:
ՀՀ արդարադատության նախկին փոխնախարար Արման Թաթոյանը ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան է նշանակվել փետրվարի 23-ին:
ՀՀ արդարադատության նախկին փոխնախարար Ռուբեն Մելիքյանը ԼՂՀ մարդու իրավունքների պաշտպան է նշանակվել մայիսի 5-ին:

Делегация защитника прав человека Армении во главе с омбудсмном РА Арманом Татояном отправится в Нагорно-Карабахскую Республику с рабочим визитом по приглашению своего карабахского коллеги Рубена Меликяна.
В ходе визита запланированы встречи в администрации Омбудсмена Карабаха, а также с высокопоставленными должностными лицами. Намечены специальные встречи также с представителями гражданского общества и правозащитниками Карабаха.
Бывший замминистра юстиции РА Арман Татоян назначен защитником прав человека Армении 23 февраля 2016 года.
Бывший замминистра юстиции РА Рубен Меликян был назначен на должность омбудсмена НКР 5 мая 2016 года.