Հայաստանի ժողովրդի վստահության վարկանիշը ՀՀ նախագահի հանդեպ կտրուկ նվազել է` 2011-ին 36%-ից մինչև 2015-ին 16 %: Նման տվյալներ է հրապարակել Հետազոտական ռեսուրսների կովկասյան կենտրոնը (CRRC):
Բացի այդ, CRRC-ը կազմել է նաև ՀՀ բնակիչների վստահության վարկանիշը իշխանության այլ մարմինների, ինչպես նաև բանակի, առողջապահության ոլորտի և կրթության հանդեպ:
Այսպիսով` ամենալավ ցուցանիշն ունի բանակը, որի հանդեպ քաղաքացիների վստահությունը միայն աճել է: Եթե 2011-ին այդ ցուցանիշը 66% էր, ապա 2015-ին` այն արդեն 78% էր:
CRRC-ի զեկույցի մյուս կետերում Հայաստանի ցուցանիշների մասով այլ աճ չկա:
Հայերի վերաբերմունքը ՀՀ կառավարության հանդեպ միայն վատթարացել է. 2011-ին կառավարության հանդեպ ժողովրդի վստահությունը 28% էր, իսկ 2013-2015-ին` 14%: Վստահությունը ԱԺ հանդեպ 2011-ին 24% էր, իսկ 2015-ին` 12%:
Մի փոքր ավելի բարվոք է վիճակը ՏԻՄ դեպքում`2011-ին նրանց վարկանիշը 40% էր, 2015-ին`34%:
Ամենակայուն ցուցանիշն ունի ՀՀ ոստիկանությունը, որի հանդեպ քաղաքացիների վերաբերմունքը 5 տարի շարունակ չի փոխվել` 2011-ին այդ կառույցի հանդեպ վստահության մակարդակը 31% էր, իսկ 2015-ին` 29%:
Մեծ չէ փոփոխությունը նաև առողջապահության և կրթության ոլորտներում. 2011-ին վստահության մակարդակը նրանց հանդեպ կազմել է համապատասխանաբար 50% և 49%, իսկ 2015-ին` 42% և 44% համապատասխանաբար:

Рейтинг доверия народа к Армении к президенту республики резко снизился, с 36% в 2011 году до 16% в 2015 году. Такие данные опубликовал в своем докладе Кавказский Центр Исследовательских Ресурсов (CRRC).
Кроме тогоCRRC составил также рейтинг доверия жителей Армении по отношению и к другим органам власти, а также к армии, сферам здравоохранения и образования.
Так, самые лучшие показатели у армии: к ней доверие граждан только усилилось. Если в 2011 году этот показатель составлял 66%, то в 2015 году – уже 78%.
В остальных пунктах докладаCRRC по Армении показателей роста нет.
Отношение армян к правительству РА также ухудшилось: в 2011 году уровень доверия народа к правительству составлял 28%, а в 2013-2015гг. снизился до 14%. Уровень доверия народа Армении по отношению к парламенту в 2011 году составлял 24%, а в 2015-ом – 12%.
Немного лучше ситуация с органами местного самоуправления: в 2011 году рейтинг доверия к ним составлял 40%, в 2015 году – 34%.
Уровень доверия к судебной системе в 2011 году составлял 27%, а в 2015 году – 17%.
Наиболее стабильные показатели у полиции РА, к ней отношение граждан на протяжении пяти лет практически не менялось: в 2011 году – 31% доверия, в 2015 году – 29%.
Невелики изменения рейтинга систем здравоохранения и образования: в 2011 году уровень доверия к ним составлял 50% и 49% соответственно, а в 2015 году – 42% и 44% соответственно.