«Viva 2500» սակագնային պլանով տրամադրվող ծառայությունների փաթեթը համալրվել է 50 րոպե խոսելաժամանակով դեպի ՀՀ այլ, 374 97 բջջային և 374 47 քաղաքային ցանցեր, Ռուսաստան, ԱՄՆ և Կանադա:
Իսկ «Viva 3500» սակագնային պլանի բաժանորդներն այժմ հնարավորություն ունեն օգտագործելու 100 րոպե խոսելաժամանակ, դեպի ՀՀ այլ, 374 97 և 374 47 ցանցեր, ինչպես նաև դեպի Ռուսաստան, ԱՄՆ և Կանադա զանգահարելու համար, նախկին 50-ի փոխարեն:
Այսպիսով Viva 2500-ի ակտիվացման գինը 2500 դրամ է, ներցանցային խոսելաժամանակը` 2500 րոպե, ինտերնետը` 2000 ՄԲ, խոսելաժամանակը դեպի ՀՀ այլ ցանցեր, 374 97 բջջային և 374 47 քաղաքային ցանցեր, Ռուսաստան, ԱՄՆ և Կանադա` 50 րոպե, SMS-ները` դեպի ՀՀ բջջային ցանցեր` 250: Անցումը դեպի սակագնային պլան` *161*2500#:
Այսպիսով Viva 3500-ի ակտիվացման գինը 3500 դրամ է, ներցանցային խոսելաժամանակը` 3500 րոպե, ինտերնետը` 3000 ՄԲ, խոսելաժամանակը դեպի ՀՀ այլ ցանցեր, 374 97 բջջային և 374 47 քաղաքային ցանցեր, Ռուսաստան, ԱՄՆ և Կանադա` 100 րոպե, SMS-ները` դեպի ՀՀ բջջային ցանցեր` 250: Անցումը դեպի սակագնային պլան` *161*3500#:
Viva 2500» և «Viva 3500» սակագնային պլաններն էլ ավելի գրավիչ են դարձել շնորհիվ ավելացված խոսելաժամանակի, ինչն ամսական նույն գումարի դիմաց հնարավորություն է ընձեռում կատարել զանգեր դեպի ՀՀ այլ ցանցեր, 374 97 և 374 47 ցանցեր, Ռուսաստան, ԱՄՆ և Կանադա: Այս քայլով մենք ընդառաջել ենք բաժանորդների կարիքներին և հոգացել նրանց հարմարավետության մասին»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

VivaCell-MTS announced on Wednesday, September 14 that 50 minutes of airtime to Armenia’s other, +374 97 and +374 47 networks, as well as to Russia, the U.S. and Canada have been added to the services provided within Viva 2500 tariff plan. Besides, the subscribers still have 2500 on-net minutes, 2000 MB of Internet and 250 SMS messages to Armenian GSM networks.
Also, subscribers of Viva 3500 tariff plan can from now on use 100 minutes of airtime to Armenia’s other, +374 97 and +374 47 networks, as well as to Russia, the U.S. and Canada, instead of 50 minutes before. They get the airtime on top of the 3500 on-net minutes, 3000 MB of Internet and 250 SMS messages to Armenian GSM network they used to have before.
“Viva 2500 and Viva 3500 tariff plans have become even more attractive due to the increased airtime which provides an opportunity to make calls to Armenia’s other, +374 97 and +374 47 networks, as well as to Russia, the U.S. and Canada for the same monthly fee,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
“This change is aimed at meeting the needs of our subscribers and making communication even more comfortable for them.”