Ամերիկյան «Ռեալ Սոլթ Լեյք» ակումբի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը, որի իրավունքները պատկանում են ռուսական «Սպարտակին», բանակցություններ կսկսի մոսկովյան ակումբի հետ Ֆուտբոլի գլխավոր լիգայում (MLS) խաղաշրջանի ավարտից հետո: Այդ մասին հայտնել է ֆուտբոլիստի գործակալ Պատրիկ Մաքքեյբը:
«Սպարտակը» Մովսիսյանին վարձակալության էր հանձնել «Ռեալ Սոլթ Լեյք»-ին հունվարի 15-ին, համաձայնագիրն ուժի մեջ է մինչև 2016-ի դեկտեմբերի 1-ը:
«Ինչպես հայտնի է, Յուրան այս խաղաշրջանում հանդես է գալիս վարձակալության հիմունքներով: Մենք կսպասենք խաղաշրջանի ավարտին ՄԼՍ-ում և բանակցություններ կսկսենք «Սպարտակի» հետ: Մոսկվացիները գերազանց են հանդես գալիս, ինչը շատ է ուրախացնում Յուրային: Մովսիսյանի ապագայի մասին ավելի մեծ տեղեկատվություն ես չունեմ»,-ասել է Մաքքեյբը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
2016-ի հունվարին Մոսկվայի «Սպարտակը» և ամերիկյան «Ռեալ Սոլթ Լեյքը» համաձայնության են եկել Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանի MLS ակումբ (Ֆուտբոլի գլխավոր լիգա) տեղափոխվելու մասին` վարձակալության հիմունքներով: 2016-ի հունվարից ամերիկյան ակումբն իրավունք ունի գնել նրան: Մովսիսյանն այլևս չի մասնակցում Հայաստանի հավաքականի խաղերին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի հետ տարաձայնությունների պատճառով: «Սպարտակի» գլխավոր մարզիչ Դմիտրի Ալենիչևը մայիսին հայտարարել էր, որ Մովսիսյանն իր ամբողջ ներուժով չէր խաղում հավաքականի կազմում:

Нападающий американского клуба «Реал Солт Лейк» Юра Мовсисян, права на которого принадлежат российскому «Спартаку», начнет переговоры с московским клубом после окончания сезона в Главной лиги футбола (МЛС). Об этом сообщил агент футболиста Патрик Маккейб.
«Спартак» отдал Мовсисяна в аренду в «Реал Солт Лейк» 15 января. Соглашение рассчитано до 1 декабря 2016 года.
«Как вам известно, Юра в этом сезоне находится в аренде. Мы дождемся окончания сезона в МЛС и начнем переговоры со «Спартаком». Москвичи отлично выступают и Юра счастлив этому факту. Большей информации о будущем Мовсисяна у меня пока нет», – сказал Маккейб, передает ТАСС.
Форвард сборной Армении выступал за «Реал Солт Лейк» с 2007 по 2009 гг., провел 53 матча, в которых забил 15 голов и стал обладателем Кубка МЛС. В 2010 году Мовсисян покинул США ради карьеры в Европе, где выступал за датский «Раннерс» (30 игр, 12 голов). В России нападающий с 2011 года выступал за «Краснодар» (51, 23) и «Спартак» (66, 27).
В чемпионате России-2015/16 Мовсисян в составе «Спартака» провел 11 игр, в которых забил три гола и отдал две результативные передачи. Контракт 29-летнего футболиста с московским клубом рассчитан до лета 2017 года.