2016-ի սեպտեմբերի 21-ին «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ» ՓԲԸ-ն շրջանառության մեջ դրեց 2 նամականիշ՝ նվիրված Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-ամյակին:
Մարման պաշտոնական արարողությունը տեղի ունեցավ ՀՀ նախագահի նստավայրում: Մարումն իրականացրեց Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Նամականիշերը ունեն 200 և 300 ՀՀ դրամ անվանական արժեք, տպվել են Ֆրանսիայում՝ Կարտոր տպարանում: 200 դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված են «25 ամյակ» և «ԱՆԿԱԽՈՒԹՅՈՒՆ» գրառումները, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետության ծածանվող եռագույն դրոշը կապույտ երկնքի խորապատկերին՝ խորհրդանշելով երկրի 25-ամյա անկախությունը և պետականությունը:
300 դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է «25 ամյակ» գրառումը, որը կազմված է Երևան քաղաքի պատկերների կոլլաժի տեսքով՝ ցույց տալով նորանկախ պետության զարգացումը այս 25 տարիների ընթացքում:
Նամականիշերի դիզայնի հեղինակներն են «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ» ՓԲԸ կառավարող տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը և «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներներ Վահագն Մկրտչյանը և Դավիթ Դովլաթյանը:
Թողարկման օրը՝ 21 սեպտեմբեր, 2016թ. Դիզայնը՝ Խուան Պաբլո Գեչիջյան, Վահագն Մկրտչյան Անվանագինը՝ 200դր Տպարանը՝ Cartor, Ֆրանսիա Չափսերը՝ 40,0 x 30,0 մմ Տպաքանակը՝ 50,000
Թողարկման օրը՝ 21 սեպտեմբեր, 2016թ. Դիզայնը՝ Խուան Պաբլո Գեչիջյան, Դավիթ Դովլաթյան Անվանագինը՝ 300դր Տպարանը՝ Cartor, Ֆրանսիա Չափսերը՝ 30,0 x 40,0 մմ Տպաքանակը՝ 50,000

HayPost Trust Management B.V. on Wednesday, September 21 is putting into circulation two stamps dedicated to the 25th anniversary of Armenia’s Independence.
The official cancellation ceremony took place at the Presidential Palace and was carried out by President Serzh Sargsyan.
The stamps have been printed in Cartor Printing House, France, with face values of AMD200 and AMD300.
The stamp with face value of AMD200 features the words “25th anniversary” and “Independence”, as well as the waving Armenian tricolor on the background of blue sky symbolizing the twenty five years of independence and statehood of the country.
The stamp with face value of AMD 300 is inscribed “25th anniversary” consisting of a collage sights in Yerevan showing the progress of the country throughout those twenty five years.
The stamps have been designed by the Managing Director of HayPost Trust Management B.V., Juan Pablo Gechidjian, and the designers of HayPost CJSC Vahagn Mkrtchyan and David Dovlatyan.