Սեպտեմբերի 23-ի լույս 24-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 20 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է 140 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հավատարիմ են մնացել հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Սեպտեմբերի 22-ի լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 25 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 200 կրակոց:

В ночь с 23-го на 24-е сентября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня 20 раз.
ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций Карабаха около 140 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия, сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики остались приверженными режиму прекращения огня и продолжили осуществлять надежную защиту боевых постов.
В ночь с 22-го на 23-е сентября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских нарушил режим прекращения огня около 25 раз.ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций Карабаха около 200 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.