24 Սեպտեմբեր 2016 - 14:12 AMT
Երևանում հոկտեմբերի 19-ին կայանալիք «Լենինգրադ» խմբի համեգը կասեցվել է հայկական կողմի նախաձեռնությամբ, ու որոշումը որևէ կերպ չի ազդի խմբի այլ ելույթների վրա:
Այդ մասին է հայտարարել խմբի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Գուգուչկինը, հայտնում է Life.ru-ն: «Ես չգիտեմ համերգի կասեցման իրական պատճառները, այն չեղյալ է հայտարարավել կազմակերպիչների նախաձեռնությամբ: ՄԵնք համերգների պակաս չունենք, ուստի չենք անհանգստանալու, Սերգեյ Շնուրովն անտրամադիր չէ, ու մեր բյուջեին դա չի հարվածել», – ասել է նա:
Գուգուչկինի խոսքերով, խումբն արդեն 2 տարվա համերգների ծրագիր ունի:
Խմբի համերգի կասեցման մասին հայտնի է դարձել սեպտեմբերի 23-ին: Կազմակերպիչը՝ Forpostart Production ընկերությունը, հայտարարել է, որ համերգը չի կայանա տոմսերի ցածր պահանջարկի պատճառով:

24 Сентябрь 2016 - 12:19 AMT
Ереванский концерт группы «Ленинград», запланированный на 19 октября, отменен по инициативе организаторов, и это никак не повлияет на другие выступления артистов. Об этом заявил пресс-секретарь группы Дмитрий Гугучкин, передает Life.ru.
«Я не знаю, если честно, истинных причин отмены концерта. Концерт отменен по инициативе организаторов. У нас нет недостатка в концертах, мы не будем переживать. Сергей Шнуров не расстроен, и это не удар по нашему бюджету»,- сказал Дмитрий Гугучкин.
По его словам, концертный план «Ленинграда» расписан на ближайшие два года.
23 сентября стало известно, что в Ереване отменили концерт группы «Ленинград», запланированный на 19 октября. Выступление должно было состояться в спортивно-концертном комплексе им. Демирчяна.
Представитель компании-организатора Forpostart Production заявил, что выступление сорвалось из-за низкого спроса на билеты. Компания также сообщила, что купленные билеты можно вернуть в кассы.