Կենտրոնական բանկի խորհուրդի նիստում լրացումներ և փոփոխություններ են կատարվել «Բանկերի գործունեության կարգավորումը, բանկային գործունեության հիմնական տնտեսական նորմատիվները» կանոնակարգ 2-ում:
Դեռևս 2015թ. սկզբից Կենտրոնական բանկը հետևողականորեն իրականացնում է բանկերի կողմից երկարաժամկետ և կայուն ֆինանսավորման միջոցների ներգրավումը խրախուսող քաղաքականություն:
Մեղմացվել է արտարժույթով ներգրավված միջոցների դիմաց պարտադիր պահուստավորման ընթացակարգը. դրույքաչափը նվազեցվել է 20%-ից 18%, ինչպես նաև մեծացել է բանկերի կողմից արտարժույթով պարտադիր պահուստավորման իրականացման ճկունությունը (Կենտրոնական բանկում պահուստավորման ենթակա միջոցների կարգավորման երկշաբաթյա ժամկետը երկարաձգվել է մինչև 28-35 օր):
Նշված քաղաքականության շրջանակում ընդլայնվել է միջազգային կազմակերպությունների ցանկը, որոնցից ներգրավված միջոցները ենթակա են պարտադիր պահուստավորման նվազեցված դրույքաչափերով, ինչպես նաև խթանվել է տեղական բորսաներում թողարկված պարտատոմսերով երկարաժամկետ միջոցների ներգրավումը:

Центральный банк Армении на заседании совета 20 сентября внес изменения и дополнения в положение №2 «Регулирование банковской деятельности, основные экономические нормативы банковской деятельности».
Еще с 2015 года ЦБ последовательно реализует политику поощрения привлечения банками долгосрочных и устойчивых финансовых средств.В рамках данной политики расширен список международных организаций, чьи привлекаемые средства подлежат обязательному резервированию по сниженным ставкам, а также стимулировано привлечение долговременных средств, выпущенных на местных биржах.
Норматив обязательного резервирования в инвалюте снижен с 20% дo 18%, а гибкость обязательного резервирования в инвалюте увеличена (двухнедельный срок обязательного резервирования увеличен до 28-35 дней).