«Սասնա ծռեր» խմբի գործողություններին օժանդակելու համար մեղադրվող Սուրիկ Պետրոսյանի և Մհեր Մազմանյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը փոփոխվել է:
Պետրոսյանը և Մազմանյանը մեղադրվում են կազմակերպված խմբի կողմից, զենքի գործադրմամբ հուլիսի 17-ին ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պարեկապահակետային ծառայության գնդի տարածք մուտք գործելու, նշված ստորաբաժանման վարչական շենքը, հարակից տարածքը զավթելու և պահելուն օժանդակելու մեջ:
Նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը՝ նկատի ունենալով, որ վերացել է նրանց կալանքի տակ պահելու անհրաժեշտությունը: Որոշումն ընդունվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազը:
Նույն օրը կայացված որոշումների պատճեններն ուղարկվել են նախաքննության մարմնին և կալանավորվածներին պահելու վայրի վարչակազմին՝ կատարումն ապահովելու նպատակով, տեղեկացնում է ՀՀ գլխավոր դատախազությունը:
Հուլիսի 17-ից՝ 15 օր շարունակ Հայաստանի ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածքը գրաված պահելուց հետո, հուլիսի 31-ին զինված խմբի անդամները վայր դրեցին զենքն ու հանձնվեցին իրավապարներին: Ոստիկանության հետ բախումների ընթացքում խմբի մի քանի անդամ վիրավորում է ստացել, զոհվել է 3 ոստիկան, որից մեկը, պաշտոնական վարկածով, գնդի տարածքից դիպուկահարի կրակոցից:

Двое обвиняемых по делу о захвате здания полка патрульно-постовой службы полиции в Ереване отпущены под подписку о невыезде. Об этом 28 сентября сообщила пресс-служба Генеральной прокуратуры Армении.
«Арестованные по обвинению в оказании содействия группе «Сасна црер» (Неистовые из Сасуна) захватившей 17 июля полк ППС полиции Армении в Ереване и 31 июля сдавшейся властям, Сурик Петросян и Мгер Мазманян отпущены на свободу, поскольку избранная в отношении них мера пресечения изменена с ареста на подписку о невыезде», — говорится в сообщении.
Отмечается, что копии решений направлены в осуществляющий предварительное следствие орган и администрации уголовно-исполнительных учреждений Минюста с целью обеспечения их исполнения.
Специальная следственная служба Армении ранее сообщила, что 60 человек проходят в качестве обвиняемых по делу о захвате вооруженной группой здания полка ППС в Ереване, 50 из них арестованы, двое находятся в розыске. Дело возбуждено по статьям «захват зданий» и «незаконный оборот оружия».