Հնդկական ընկերությունը պատրաստ է 20 մլն եվրո ներդնել ՀՀ-ում կենսադիզելային վառելիքի գործարանի շինարարության համար: Այդ մասին լրագրողներին է ասել Երևանի Առևտրա-արդյունաբերական պալատի տնօրեն Անդրանիկ Ալեքսանյանը:
«Եթե պայմանավորվածություն ձեռք բերվի, նախագիծը կիրականացվի առավելագույն սեղմ ժամկետում»,-ասել է Ալեքսանյանը, հայտնում է ԱՌԿԱ-ն:
Նա չի նշել տեղական որ ընկերություններն են մասնակցելու նախագծին:
«Պատվիրակության կազմը մեծ հույսեր է ներշնչում: Ըստ նախնական քննարկումների, նրանք պատրաստ են խոշոր ներդրումներ անել ՀՀ մի քանի ոլորտներում: Մեր երկիրը հետաքրքրում է հնդիկ գործարարներին որպես ԵՏՄ անդամ, ինչպես նաև հարևան երկրների հետ կապերի առումով»,-ասել է Ալեքսանյանը:
Հայաստանում է գտնվում է Հնդկաստանի ԱԱՊ ֆեդերացիայի պատվիրակությունը, որի կազմում 11 ընկերություն է ընդգրկված գյուղատնտեսության, գյուղմթերքի վերամշակման, շինարարության, հյուրանոցային բիզնեսի ոլորտներից:Պատվիրակությունը Հայաստանում կլինի մինչև սեպտեմբերի 30-ը:

28 Сентябрь 2016 - 12:19 AMT
Индийская компания готова инвестировать порядка 20 млн евро в строительство завода био-дизельного топлива в Армении. Об этом сказал журналистам 28 сентября директор Торгово-промышленной палаты Еревана Андраник Алексанян.
«Если договоренность будет достигнута, проект будет осуществлен в максимально сжатые сроки», – сказал Алексанян, пишет АРКА.
Он воздержался от озвучивания местных компаний, которые будут участвовать в проекте.
Делегация Федерации торгово-промышленных палат Индии 28-30 сентября находится в Армении с визитом, в рамках которого с Торгово-промышленной палатой Армении в среду было подписано Соглашение об углублении сотрудничества. В состав делегации входят руководители 11 компаний, представляющих такие сферы, как сельское хозяйство, переработка продуктов, строительство, гостиничный бизнес.
«Состав делегации внушает большие надежды. Согласно предварительным обсуждениям, они готовы осуществить крупные инвестиции в Армении в нескольких сферах. Наша страна интересна для индийского бизнеса в плане членства в ЕАЭС, а также тесных контактов с соседними странами», – сказал Алексанян.