Կառավարության սեպտեմբերի 29-ի նիստում ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանը ներկայացրել է 2017թ. պետական բյուջեի նախագիծը՝ նշելով, որ որոշակի կրճատումներ են արվել ԾԻԳ-երի մասով:
Հայաստանի Հանրապետության 2017-ի համախմբված բյուջեն կկազմի1,244 տրիլիոն դրամ (առանց միջբյուջետային փոխանցումներից ստացվող մուտքերի), եկամուտների գծով, 1,395 տրիլիոն դրամ (առանց միջբյուջետային փոխանցումների) ծախսերի գծով, դեֆիցիտը (պակասուրդը)՝ շուրջ 150 մլրդ դրամ:
Նախագծով ՀՀ 2017-ի ռազմական բյուջեն կազմում է 209.755.268.400 դրամ (շուրջ $439.7 մլն), որից, մասնավորապես, ռազմական պաշտպանության մասով՝ 202.046.175.100 դրամ, արտաքին ռազմական օգնության գծով՝ 164.647.800 դրամ:
ՀՀ 2016-ի ռազմական բյուջեն կազմում է 208.014.971.000 դրամ, որից, մասնավորապես՝ռազմական պաշտպանության մասով՝ 200.352.639.300 դրամ,արտաքին ռազմական օգնությանը՝ 169.024.600 դրամ:

29 Сентябрь 2016 - 14:54 AMT
Оборонный бюджет Армении, согласно проекту государственного бюджета на 2017 год, увеличится на 1.7 млрд драм (около $3.5 млн).
Новоназначенный министр финансов РА Вардан Арамян 29 сентября на заседании правительства представил проект госбюджета РА на 2017 год, отметив, что некоторые сокращения были сделаны в отношении ОРП.
Консолидированный бюджет Армении на 2017 год по части доходов сосдавит 1,244.4 трлн драмов ($2.6 млрд без доходов от межбюджетных трансфертов), расходов – 1,394.5 трлн ($2.9 млрд без доходов от межбюджетных трансфертов), дефицит составит 150,1 млрд драмов ($300 млн).
Согласно проекту бюджета на 2017, военные расходы составляют 209.755.268.400 драмов (около $439,7 млн), из которых, в частности, расходы на оборону составляют 202.046.175.100 драмов ($423,5 млн), внешняя военная помощь – 164.647.800 драмов ($345 тыс).
Военный бюджет Армении на 2016 год составляет 208.014.971.000 драмов ($436 млн), в том числе, в частности, расходы на оборону – 200.352.639.300 драмов ($420 млн), иностранная военная помощь – 169,024,600 драмов ($354,3 млн).