Գյումրիում տեղակայված թիվ 34/54 ընտրատեղամասում վատթարացել է դիտորդներից մեկի առողջական վիճակը Նրան տեղափոխել են տեղափոխել Գյումրու բժշկական կենտրոն, սակայն նրա կյանքը փրկել չի հաջողվել, հայտնում է «Հայկական ժամանակը»:
Տեղեկությունը հաստատել է «Գյումրու» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Արմեն Իսահակյանը՝ հավելով, որ տղամարդը մահացել է ինֆարկտից. նա 51-ամյա Գուրգեն Կոստանյանն է:
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից տեղեկացրել են, որ ժամը 15:10-ի սահմաններում ոստիկանության ծառայողն է ահազանգել, որ տղամարդ է վատացել, որին շտապօգնության մեքենայով տեղափոխել են «Գյումրու» բժշկական կենտրոն: Իսկ ժամը 16:25-ին արդեն բժշկական կենտորնից ահազանգել են ոստիկանություն, որ տղամարդը մահացել է:
Գյումրիի ավագանու ընտրություններին ժամը 17:00-ի դրությամբ մասնակցել են քվեարկելու իրավունք ունեցողների 27.6%-ը կամ 34776 ընտրող՝ 125983-ից:

2 Октябрь 2016 - 15:24 AMT
В ходе выборов в ОМС армянсого города Гюмри на избирательном участке 34/54 скончался один из наблюдателей.
Его самочувствие на избирательном участке ухудшилось,ему вызвали «скорую» и доставили МЦ «Гюмри», однако врачам не удалось спасти его жизнь, передает Armtimes.com.
Информацию подтвердил дректор МЦ «Гюмри» Армен Исаакян, добавив, что 51-летний мужчина – Гурген Костанян – скончался от инфаркта.
В Полиции РА сообщили, что около 15։10 (по местному времени) сотрудник полиции сообщил о том, что мужчине стало плохо и его на «скорой» доставили в медцентр «Гюмри», а в 16:25 из МЦ поступило сообщение в полицию о смерти гражданина.
Явка избирателей на выборы в Совет старейшин (городской представительный орган) второго по величине города Армении Гюмри по положению на 17:00 (по местному времени) составила 27,6% или 34776 граждан из 125983 от общего списочного состава.