Հալեպում ստեղծված դրության պատճառով «ՀԱԼԷՊ» հասարակական կազմակերպությունը ստացել է ավելի քան 600 խնդրագիր Հալեպում բնակվող կարիքավոր և խնդիրների առջև հայտնված սիրիահայերից` օգնելու նրանց տեղափոխվել Հայաստան՝ ձեռք բերելով Լիբանանից դեպի Հայաստան մեկ ուղղությամբ տոմս։
Ելնելով վերոհիշյալից, «ՀԱԼԷՊ» կազմակերպությունը կոչ է անում բոլոր բարերարներին՝ հնարավորությունների սահմաններում աջակցություն ցուցաբերել ծանր դրությունում հայտնված և օգնության խնդրանքով դիմած մեր հայրենակիցներին տեղափոխվելու Լիբանանից Հայաստան՝ որպես ապահով երկիր։
Անհրաժեշտ գումարը Լիբանանից Հայաստան տեղափոխվելու համար կազմում է 500 ԱՄՆ դոլար, որը ներառում է՝ Հալեպից Լիբանան ավտոբուսով փոխադրում, ելքի արտոնագրի վճար Սիրիայից Լիբանան մուտք գործելու համար, Լիբանանի սահմանից Բեյրութի օդանավակայան հասնելու փոխադրամիջոցի գումար, Լիբանանից Հայաստան մեկ ուղղությամբ ինքնաթիռի տոմս, «Զվարթնոց» օդանավակայանից Երևան փոխադրում։
Յուրաքանչյուր բարերարի տրամադրվում է իր հովանավորած անձի կոնտակտային տվյալները:
Հավելյալ մանրամասնությունների համար խնդրվում է զանգահարել «ՀԱԼԷՊ» ՀԲՀԿ-ի գրասենյակ հետևյալ հեռախոսահամարով՝ (+374)-10-54 53 69։

Aleppo Compatriotic Charitable Organization has officially asked for help from Armenia and Diaspora-based benefactors in taking Aleppo-Armenians out of war-torn Syria.
According to the organization, 600 hundred letters from families in Aleppo have already been received, asking for help to reach Armenia.
Given security concerns, those people will first be moved to Lebanon by land to later be transferred to Armenia by air.
In a statement Thursday, October 6, the NGO called on the philanthropists to help those displaced reach Armenia from Lebanon.
According to the organization, each of the Armenians needs $500 for the trip.
Aleppo, including the Armenian districts there, have repeatedly fallen under missile and rocket attacks over the past five years. Dozens of Armenians have been killed, hundreds more wounded so far.