Դիանա Գուրցկայայի բարեգործական հիմնադրամը հոկտեմբերի 13-ին, Մոսկվայում անցկացնում է «Սպիտակ ձեռնափայտ» միջազգային 7-րդ բարեգործական փառատոնը: ՀՀ մշակույթի նախարարության ընտրությամբ` փառատոնին Հայաստանից մասնակցում է Երևանի Ա. Սպենդիարյանի անվան երաժշտական դպրոցի «Դասական վոկալ» բաժնի սան Գոռ Համբարձումյանը (ուսուցիչ՝ Հ. Գիժլարյան):
Փառատոնի հիմնական նպատակն է կույր և մասնակի տեսողություն ունեցող երեխաների ստեղծագործական ներուժի բացահայտումն ու լիարժեք ինտեգրումն արդի գործընթացներում, ինչպես նաև նպաստել երեխաների բարոյահոգեբանական դրական մթնոլորտի ձևավորմանը և կարծրատիպերի հաղթահարմանը:
Հայաստանից, նախորդ տարիներին փառատոնին մասնակցել են Երևանի Ս. Բարխուդարյանի անվան արվեստի դպրոցի սան Մարգարիտ Խաչատրյանը (դաշնամուր, 2010 թ., 2011 թ.), Երևանի Ա. Սպենդիարյանի անվան մասնագիտական երաժշտական դպրոցի սան Արսեն Գևորգյանը (երգեցողություն, 2012 թ.), Երևանի Ղ. Սարյանի անվան արվեստի դպրոցի սան Հովհաննես Հովհաննիսյանը (երգեցողություն, 2014 թ.):

Армению на музыкальном фестивале «Белая трость» в 216-м году представит Гор Амбарцумян. Об этом сообщае пресс-служба Минкультуры Армении.
Благотворительный фонд «По зову сердца» Дианы Гурцкой 13 октября проведет в Москве VII Международный благотворительный фестиваль «Белая трость».
По итогам профессионального отбора министерства культуры РА, от Армении в фестивале примет участие воспитанник отделения «Классического вокала» Ереванской музыкальной школы им. А. Спендиарова Гор Амбарцумян (педагог – А. Гижларян).
Основная цель фестиваля – раскрытие творческого потенциала незрячих и слабовидящих детей, их полноценная интеграция в современное общество, а также преодоление стереотипов и формирование положительного морально-психологического климата для детей.
В разные годы Армению на фестивале представляли воспитанница Ереванской школы искусств им.С.Бархударяна Маргарита Хачатрян (фортепиано, 2010 г., 2011 г.), воспитанник Ереванской музыкальной школы им. А. Спендиарова Арсен Геворкян (вокал, 2012 г.) и воспитанник Ереванской школы искусств им. Л. Сарьяна Ованес Ованнисян (вокал, 2014 г.).