Հոկտեմբերի 10-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանեշվիլիին և ռազմական կցորդ, գնդապետ Պաատա Դեվդարիանիին` ՀՀ-ում վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ռազմական կցորդին երկու պետությունների պաշտպանական գերատեսչությունների հարաբերությունների զարգացմանը նպաստելու համար և հաջողություն մաղթել հետագա գործունեության ընթացքում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են նաև հայ-վրացական բազմակողմ գործակցությանը վերաբերող, երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրներին ու միջազգային իրադարձություններին առնչվող հարցեր:

10 Октябрь 2016 - 11:43 AMT
Министр обороны Армении Виген Саркисян 10 октября провел встречу с послом Грузии в Армении Гиоргием Саганелидзе и военным атташе, полковником Паату Девдариани в связи с завершением им дипломатической миссии в Армении, сообщает пресс-служба армянского оборонного ведомства.
Глава Минобороны Армении поблагодарил военного атташе за способствование развитию отношений оборонных ведомств двух стран, пожелав ему успехов в дальнейшей деятельности.
В ходе встречи стороны обсудили также вопросы, представляющие обоюдный интерес, касающиеся армяно-грузинского многостороннего сотрудничества, региональных проблем и международных событий.