Հայտնի System of a Down ռոք խումբը հայտարարել է, որ վերադառնում է: Այդ մասին ասվում է ռոք խմբի ֆեյսբուքյան էջում: Խմբի մասնակիցներ Սերժ Թանկյանը, Դարոն Մալաքյանը, Շավո Օդաջյանը և Ջոն Դոլմայանը միավորվում են և վերադառնում ասպարեզ որպես System of a Down:
SOAD-ի պաշտոնական էջում ասվում է, որ խումբը պատրաստվում է համաշխարհային շրջագայության, որը մեկնարկում է 2017-ին:
2017-ի հունիսի 7-ին System of a Down-ը հանդես կգա ֆրանսիական Նանսի քաղաքի Zenith Open Air-ում, հունիսի 10-ին` Փարիզի Download փառատոնում, հունիսի 12-ին` Պրահայում, հունիսի 17-ին` Լեհաստանի Impact փառատոնում, հունիսի 20-ին` Nimes փառատոնում Ֆրանսիայում, հունիսի 23-ին` Իսպանիայի Download փառատոնում, հուլիսի 2-ին`ֆրանսիական Open Square-ում: Նշվում է, որ շուտով կհրապարակվեն մյուս համերգների ժամկետները:

10 Октябрь 2016 - 13:00 AMT
Всемирно известная рок-группа System of a Down сообщила о своем возвращении. Об этом говорится на официальной странице группы в социальной сети Facebook.
Участники группы Серж Танкян, Дарон Малакян, Шаво Одаджян и Джон Долмаян воссоединяются и возвращаются как System of a Down.
На официальном сайте SOAD отмечается, что группа готовится к мировому турне, которое стартует в 2017 году.
7 июня System of a Down выступят на Zenith Open Air в городе Нэнси во Франции, 10 июня на фестивале Download в Париже, 12 июня в Праге, 17 июня на фестивале Impact в Польше, 20 июня на фестивале Nimes во Франции, 23 июня на фестиваль Download в Испании, 2 июля на фестивале Open Square во Франции. Отмечается, что скоро будет объявлено о новых датах.