Facebook ընկերությունը մտադիր է պաշտոնապես գործարկել իր կորպորատիվ մեսենջերը՝ Facebook at Work-ը։
The Wall Street Journal-ին հղումով Gazeta.ru-ն հաղորդում է, որ նոր մեսենջերից կարող են օգտվել մեկ ընկերության աշխատակիցները։
Facebook-ը փորձարկել է նոր ծրագիրը մոտ 2 տարի և պատրաստվում է ավելին պատմել իր մշակման մասին, այդ թվում, թե ինչ գումար է գանձելու ընկերությունից յուրաքանչյուր աշխատակցի համար, որը կօգտվի նոր ծրագրից։
Պարբերականը նշում է, որ թեև Facebook-ը «նորեկ» է այս բնագավառում, նոր մեսենջերը կարող է լուրջ սպառնալիք հանդիսանալ ավանդական ծրագրերի համար, քանի որ շատ աշխատակիցներ արդեն իսկ օգտվում են հայտնի սոցցանցից և դրա հեռախոսային հավելվածից:
2015-ի հունվարին, երբ դեռ Facebook at Work-ը թողարկվել էր փորձնական տարբերակով, այն փորձարկել էին հարյուրավոր ընկերություններ, այդ թվում՝ Շոտլանդիայի թագավորական բանկը:
Ավելի վաղ ընկերությունը հաղորդագրություն էր տարածել՝ նշելով, որFacebook սոցցանցը գործարկում է Marketplace առևտրի հարթակը, որտեղ օգտատերերը կկարողանան ապրանքներ վաճառել ու գնել:

10 Октябрь 2016 - 15:24 AMT
Новым мессенджером смогут пользоваться сотрудники одной компании, пишет Gazeta.ru со ссылкой на The Wall Street Journal.
Facebook тестировал новую программу почти 2 года и собирается рассказать больше о самой разработке, в том числе, какую плату будут взимать с компании за каждого сотрудника, использующего новую программу.
Как отмечает издание, несмотря на то что Facebook – «новичок» в этой сфере, новый мессенджер может стать серьезной угрозой традиционным программам, используемым при корпоративном общении, поскольку многие работники уже используют веб-сайт известной соцсети и ее мобильное приложение.
С января 2015 года, когда проект Facebook at Work был запущен в тестовом режиме, его протестировали сотни компаний, в том числе Королевский банк Шотландии.
Ранее стало известно, что социальная сеть Facebook запускает торговую площадку Marketplace, где пользователи смогут продавать и покупать товары, говорится в сообщении компании.Facebook берет на себя исключительно функцию сведения вместе покупателя и продавца. Соцсеть не берет на себя проведение оплаты товара или его доставку.