Մոսկվայի Տրետյակովյան պետական պատկերասրահում բացված նկարիչ Հովհաննես Այվազովսկու ծննդյան 200-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսը երկուսուկես ամսում ունեցել է 350 հազար այցելու:ՌԴ մշակույթի նախարարությանը հղումով Interfax-ը հաղորդում է, որ օրական ցուցահանդեսը միջինում 5.5 հազար այցելու է ունենում:
Նախարարությունից հայտնել են, որԱյվազովսկու ցուցահանդեսը հաճախելիությամբ գերազանցել է անգամ Վալենտին Սերովի ցուցահանդեսին:
Ցուցասրահներ այցելուներին թույլ են տալիս մտնել 250-հոգանոց խմբերով 30 րոպե ժամանակով:
Ցուցահանդեսը, որտեղ ներկայացված է ավելի քան 200 ցուցանմուշ աշխարհի 17 թանգարանից և 6 մասնավոր հավաքածուից, բացվել է Տրետյակովյան պետական պատկերասրահում հուլիսի 29-ին, կգործի մինչև նոյեմբերի 20-ը:

10 Октябрь 2016 - 15:34 AMT
Выставку «Иван Айвазовский. К 200-летию со дня рождения» в российской государственной Третьяковской галерее с момента открытия 29 июля посетило 350 тысяч человек.
Выставку всемирно известного русского художника-мариниста армянского происхождения посещают в среднем 5,5 тыс человек в день. На данный момент c экспозицией ознакомились 350 тыс человек, пишет «Интерфакс» со ссылкой на пресс-службу министерства культуры РФ.
В министерстве отметили, что этот показатель превысил посещаемость выставки картин Валентина Серова за аналогичный период.
Зрители допускаются в залы по сеансам длительностью в 30 минут по 250 человек.
В экспозиции представлено более 200 работ мариниста из музеев и частных собраний, написанных в России, а также созданных по мотивам путешествий Айвазовского по Кавказу, Италии, Турции и другим странам.