Ամերիկյան «Ռեալ Սոլթ Լեյքը» գնել է «Սպարտակից» Յուրա Մովսիսյանի տրանսֆերը, հայտնում է The Salt Lake Tribune-ը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ «Սպարտակի» ղեկավարությունը շահագրգռված չէ, որ Մովսիսյանը վերադառնա: Նա վարձակալության հիմունքներով էր հանդես գալիս ամերիկյան «Ռեալ Սոլթ Լեյքում», նրա տրանսֆերը պատկանում էր «Սպարտակին»:
«Ռեալ Սոլթ Լեյքն» ու «Սպարտակը» համաձայնության են եկել Մովսիսյանի տրանսֆերի հարցում: Նշվում է, որ հայ ֆուտբոլիստը բազմամյա պայմանագիր է կնքել «Ռեալ Սոլթ Լեյքի» հետ:
Ֆուտբոլիստի գործակալ Պատրիկ Մաքքեյբն ավելի վաղ ասել էր. «Սպարտակը» հիմա բավականին լավ է առաջ գնում Ռուսաստանի առաջնությունում, ակնհայտ է, որ նրանց մոտ ամեն ինչ ստացվում է առանց Յուրայի մասնակցության: Մենք հասկանում ենք նաև, որ այս հանգամանքներում նրանք կարող են հրաժարվել մեր ծառայություններից»:
Ըստ «Սպարտակի» հետ պայմանագրի, որը երկարացվել է 2015-ին, ակումբի այն ժամանակվա տնօրեն Ռոման Ասխաբաձեի կողմից, Մովսիսյանի տարեկան աշխատավարձը կարզմում է մոտ 2,5 մլն եվրո առանց բոնուսների և պարգևավճարների: Վարձակալության շրջանում ակումբի պարտավորություններն աշխատավարձի վճարման մասով կատարում էր ամերիկյան ակումբը:

Американский «Реал Солт-Лейк» приобрел трансфер армянского футболиста Юры Мовсисяна у «Спартака», сообщает The Salt Lake Tribune.
Армянский форвард выступал за клуб «РСЛ» на правах аренды. Трансфер 29-летнего футболиста принадлежал московскому «Спартаку».
«РСЛ» достиг договоренности с российским клубом в вопросе приобретения трансфера Мовсисяна. Отмечается, что армянский легионер подписал многолетний контракт с «Реал Солт-Лейк».
Мовсисян перешел в «Спартак» в 2013 году. В январе 2016 года форвард был арендован клубом MLS (Главной лиги футбола – высшего дивизиона системы футбольных лиг в США и Канаде) «Реал Солт-Лейк», соглашение рассчитано до 1 декабря текущего года. Американский клуб, за который Мовсисян ранее выступал в 2007-2009 годах, имеет первоочередное право выкупа 29-летнего игрока сборной Армении.