Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարուժան Սուքիասյանը հայտնել է ՀՖՖ մամուլի քարտուղարությանը Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնից հրաժարական տալու մասին։
Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ֆուտբոլի ֆեդերացիան:
Սուքիասյանը ՀՀ ազգային հավաքականի 2015-ի դեկտեմբերի 10-ին՝ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի Գործադիր կոմիտեի միաձայն որոշմամբ:
Վարուժան Գարսևանի Սուքիասյանը ֆուտբոլային մարզիչ, նախկին ֆուտբոլիստ է: 2015-ի ապրիլի 28-ից Երևանի «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչն էր: Զբաղեցնում էր Երևանի քաղաքապետարանի «Բնակչության հատուկ սպասարկում» ՓԲԸ-ի տնօրենի պաշտոնը։ 1978-1987-ին խաղացել է Կոտայք ֆուտբոլային ակումբում: Ֆուտբոլիստ Երվանդ Սուքիասյանի եղբայրն է։

Chief coach of the Armenian National football team Varuzhan Sukiasyan on Thursday, October 13 announced his resignation after after four consecutive defeats in the 2018 World Cup qualification campaign.
“Head coach of the Armenian team Varuzhan Sukiasyan has submitted his resignation,” the press service of the Football Federation of Armenia said in a statement.
Sukiasyan was appointed to the post on Dacember 10 last year. Heis a former Armenian footballer, who has been coaching Ararat football club since April 28, 2015. In 1978-1987, he played for Kotayk.