«Բարսելոնայի» նախկին ֆուտբոլիստ բրազիլացի Ռոնալդինյոն ակումբի դեսպանը կդառնա աշխարհում:
Հոկտեմբերի 13-ին ֆուտբոլիստը հանդիպել է «Բարսելոնայի» նախագահ Ժոզեպ Բարտոմեուի և ակումբի մյուս ղեկավարների հետ` քննարկելու համար իր դերը միջազգային ասպարեզում կատալոնացիների ազդեցության բարձրացման գործում:
Սեպտեմբերին «Բարսելոնան» դուրս եկավ ԱՄՆ շուկա` իր գրասենյակը բացելով Նյու Յորքում: Ռոնալդինյոն մասնակցել է բացման արարողությանը` դրանով իսկ ամերիկյան լսարանի ուշադրությունը գրավելով այդ իրադարձության վրա, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
36-ամյա Ռոնալդինյոն այս պահի դրությամբ չունի պայմանագիր ֆուտբոլային ակումբներից ոչ մեկի հետ և ազատ գործակալի կարգավիճակում է: Նախկինում նա հայտարարել էր, որ ավարտելու է կարիերան 2017-ին: «Բարսելոնայի» կազմում բրազիլացին հանդես է եկել 2003-2008թթ.: «Բարսելոնայի կազմում նա դարձել է Չեմպիոնների լիգայի հաղթող 2005-ին, 2003թ. և 2008թ. Իսպանիայի առաջնությունների հաղթող, իսկ 2005-ին արժանացել է «Ոսկե գնդակ» մրցանակին որպես Եվրոպայի լավագույն ֆուտբոլիստ:

Бывший футболист «Барселоны» бразилец Роналдиньо станет послом клуба в мире.
13 октября спортсмен встречался с президентом «Барселоны» Жозепом Бартомеу и другими руководителями клуба, чтобы обсудить свою роль в планах каталонцев по увеличению влияния на международной арене.
В сентябре «Барселона» вышла на американский рынок, открыв собственный офис в Нью-Йорке. Роналдиньо принимал участие в церемонии открытия и тем самым привлек внимание американской аудитории к этому событию, передает ТАСС.
На данный момент 36-летний Роналдиньо не имеет контракта ни с одним футбольным клубом и находится в статусе свободного агента. Ранее он объявил, что завершит профессиональную карьеру в 2017 году. За «Барселону» бразилец выступал с 2003 по 2008 год. В составе испанской команды он выиграл Лигу чемпионов (2005), дважды – чемпионат Испании (2005, 2006) и в 2005 году стал обладателем приза лучшему футболисту Европы – «Золотого мяча».