Հոկտեմբերի 20-ին գործադիրի նիստը ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը սկսել է գյուղական բնակավայրերում տրանսպորտի խնդիրները բարձրաձայնելուց:
Նա հանձնարարել է ուսումնասիրել գյուղական բնակավայրերում առկա տրանսպորտային խնդիրները և ներկայացնել դրանց կարգավորման առաջարկություններ:
«Ակտուալ է մնում գյուղական բնակավայրերում տրանսպորտի աշխատանքների կազմակերպման խնդիրը: Ելնելով դրանից, հանձնարարում եմ ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարություններին՝ մարզպետների հետ համատեղ ուսումնասիրել հարցը, չսահմանափակվելով միայն Երևանի մերձակա գյուղերում տրանսպորտի սպասարկման խնդրով:
Մասնավորապես, ներկայացնել այն բնակավայրերի ցանկը, որտեղ տրանսպորտային սպասարկում ընդհանրապես չի իրականացվում, նշելով դրա պատճառները, ինչպես նաև ներկայացնել վերոնշյալ խնդիրների վերջնական կարգավորման հստակ առաջարկություններ»,- ասել է Կարեն Կարապետյանը, գրում է Panorama.am-ը:
Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստում գործադիրը հավանություն է տվել ՀՀ կառավարության ծրագրին, որը կներկայացվի ՀՀ Ազգային ժողով:

Prime Minister Karen Karapetyan on Thursday, October 20 started off the Cabinet session by raising problems of transport in Armenia's rural areas.
The premier assigned relevant agencies to examine transport problems in the outback of the country and submit proposals for their solution.
"The Ministry of Transport, Communication and Information Technologies and that of Territorial Administration and Development are assigned to collaborate with provincial governors to consider the issue, going well beyond villages situated close to Yerevan," Karapetyan said.
"They are to submit a list of settlements where transport services aren't provided at all, offering reasons behind such a situation and solutions for the final settlement of the issue."