2016 թվականի հոկտեմբերի 20-ին «Հայփոստ» փակ բաժնետիրական ընկերությունը շրջանառության մեջ է դրել 1 նամականիշ՝ նվիրված արևմտահայ գրող, բանաստեղծ, հրապարակախոս, հասարակական-մանկավարժական գործիչ, հայ առաջին վիպասանուհի Սրբուհի Տյուսաբի 175-ամյակին: Նա բողոքել է կանանց անազատ վիճակի դեմ, առաջ քաշել կրթության և աշխատանքի իրավունքի պահանջները։
Նամականիշը ունի 230 ՀՀ դրամ անվանական արժեք, տպվել է Ֆրանսիայում՝ Cartor, տպարանում: Նամականիշի վրա պատկերված է Ս. Տյուսաբը՝ իր ստեղծագործության տողերի ներքո: Դիզայնի հեղինակն է «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Դավիթ Դովլաթյանը:
Մարման պաշտոնական արարողությունը տեղի է ունեցել ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Մեր մեծերը» ծրագրի շրջանակում, լրագրողների համահայկական 8-րդ համաժողովի մեկնարկին: Մարումն իրականացրել են ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, ՀՀ տրանսպորտի, կապի ու տեխնոլոգիաների նախարարի տեղակալ Գագիկ Թադևոսյանը և «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ» փակ բաժնետիրական ընկերության կառավարող տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը:
Նամականիշի չափսերն են` 40,0 x 30,0 մմ, տպաքանակը՝ 40.000 է, հայտնում է «Հայփոստ» ՓԲԸ մամուլի ծառայությունը:

On October 14, HayPost CJSC put into circulation a stamp dedicated to the first Armenian female writer, poet, publicist, public figure and novelist Srbuhi Tyusab's 175th anniversary. She fought against female subordination, calling for equal education and labor rights.
The stamp has been printed in Cartor Printing House, France, with a face value of AMD 230. Designed by David Dovlatyan, the stamp depicts Tyusab on the background of an extract from her poem.
The official cancellation ceremony of the stamp took place at the Ministery of Diaspora in the framework of Our Greats program with the start of the 8th all-Armenian summit of journalists. The cancellation was carried out by Minister of Diaspora Hranush Hakobyan, Deputy Minister of Transport and Communication Gagik Tadevosyan and Managing Director of HayPost Trust Management B.V. Juan Pablo Gechidjian.