Հոկտեմբերի 21-ին տեղական ժամանակով ժամը 22.03-ին (Գրինվիչի ժամանակով` 18.03) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է 2.7 մագնիտուդով երկրաշարժ, որի էպիկենտրոնը գտնվում է Շիրակի մարզի Աշոցք գյուղից 13 կմ դեպի հարավ-արևելք:
Արտակարգ իրավիճակների նախարարության կայքը տեղեկացնում է, որ երկրաշարժի աշխարհագրական կոորդինատներն են՝ հյուսիսային լայնության 40.940 և արևելյան երկայնության 43.950: Երկրաշարժի հիպոկենտրոնը գտնվում է 10 կմ խորության վրա: Ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը էպիկենտրոնում կազմել է 3-4 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է ՀՀ տարածքում ՝ Բաշգյուղում ՝ 4 բալ, Լեռնագյուղում, Թորոսգյուղում և Արփենիում ՝ 3 բալ ուժգնությամբ:

22 Октябрь 2016 - 07:04 AMT
21 октября в 22:03 по ереванскому времени (18:03 по Гринвичу), сейсмологической сетью «Службы сейсмической защиты» министерства по чрезвычайным ситуациям Армении зарегистрировано землетрясение магнитудой 2.7 с эпицентром в 13 км к юго-востоку от села Ашоцк Ширакской области РА.
Географические координаты эпицентра – 40.94˚ северной широты и 43.95˚ восточной долготы. Гипоцентр землетрясения залегал на глубине 10 км. Сила подземных толчков в эпицентре составила 3-4 балла, сообщает пресс-служба МЧС Армении.
Подземные толчки ощущались в селах Башгюх (силой 4 балла), Лернагюх, Торосгюх и Арпени (силой 3 балла) Ширакской области республики.