Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է մանրամեծածախ առևտրով զբաղվող METRO AG ընկերության արտաքին կորպորատիվ քաղաքականության գծով փոխնախագահ, ընկերության մոսկովյան ներկայացուցչության ղեկավար Ալեքսեյ Գրիգորևին:
Վարչապետը կարևորել է Metro AG-ի և հայաստանյան արտահանման ուղղվածություն ունեցող ձեռնարկությունների միջև համագործակցությունը և հետագա զարգացումը: Կարապետյանը հույս է հայտնել, որ Metro AG-ն կկարողանա Հայաստանի արտադրողների թվում գտնել վստահելի գործընկերներ՝ երկարաժամկետ փոխգործակցության հեռանկարով: Կառավարության ղեկավարն ընդգծել է, որ կան հայկական գյուղմթերքների, վերամշակված արտադրանքի արտահանման ծավալների ընդլայնման հնարավորություններ ոչ միայն եվրասիական, այլ նաև այլ շուկաներ:
Նշելով, որ հետաքրքրված են հայ գործընկերների հետ կապերի զարգացմամբ՝ Ալեքսեյ Գրիգորևն ընդգծել է, որ դրա համար տեսնում է լավ հնարավորություններ: Metro AG-ի փոխնախագահը վստահություն է հայտնել, որ ակտիվ քննարկումների արդյունքում կկարողանան գտնել փոխգործակցության եզրեր:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր հարցերի, այդ թվում՝ Հայաստանում Metro AG ընկերության ներկայացուցչության ստեղծման հնարավորությանը:
Գերմանական մանրամեծածախ առևտրով զբաղվող METRO AG ընկերությունը ստեղծվել է 1996-ին՝ Metro Cash & Carry, Kaufhof Holding AG և Asko Deutsche Kaufhaus AG ընկերությունների միաձուլման արդյունքում:

Metro AG, a retail and wholesale/cash and carry group based in Düsseldorf, is interested in cooperating with Armenia, a company vice president said Monday, October 24, as he met with Prime Minister Karen Karapetyan in Yerevan.
At a meeting with vice president in charge of external corporate policy, head of the Moscow representative office Alexei Grigoryev, the PM stressed the need for a further development of cooperation between Metro AG and Armenia's export-oriented enterprises.
Karapetyan said he hopes the company will be able to find reliable partners for a long-term cooperation in the country. Also, he said, there are opportunities for exporting Armenian agricultural and processed produce to Eurasian and other markets alike.
Grigoryev said, in turn, that his company is willing to develop relations with Armenia, citing "good opportunities for cooperation."
Also, the parties discussed a range of issues of mutual interest, including the establishment of a Metro AG field office in Armenia.