Ծաղկաձոր քաղաքում լեռնադահուկային սպորտով զբաղվող երիտասարդության համար չկան ժամանցի կենտրոններ, Welcome to Armenia համաժողովի ընթացքում ասել է Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանը:
«Ծաղկաձորում ամեն բան լավ է, ձյան որակը լավն է, սակայն ժամը 2-3-ից հետո երիտասարդությունն անելու բան չունի: Չկան որևէ ժամանցի կենտրոններ, բացի կազինոներից», – նշել է Ռոստոմյանը:
Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարն առաջարկել է Ծաղկաձոր հրավիրել Սերժ Թանգյանին, որի համերգը բազմաթիվ երիտասարդների կգրավի:
«Աբու Դաբիում «Ֆորմուլա-1» մրցաշարը համարվում է գերշահութային սպորտաձև ոչ միայն սպորտի առումով, այլ նրանով, որ ընթացքում հրավիրում են հայտնի երգիչներ՝ համերգներով: Առաջարկում եմ, օրինակ, հրավիրել Սերժ Թանգյանին՝ Ծաղկաձորում համերգ տալու, որը կարող է գրավել 100-150.000 մարդ», – ասել է Ռոստոմյանը:
Հանրապետության հրապարակում 2015-ի ապրիլի 23-ի երեկոյան աշխարհահռչակ System of a Down խմբի «Արթնացրեք հոգիները» (Wake Up the Souls) խորագրով շրջագայության երևանյան համերգը մոտ 50.000 մարդ էր հավաքել:

28 Октябрь 2016 - 13:15 AMT
Министр спорта и по вопросам молодежи Грачья Ростомян в ходе форума Welcome to Armenia предложил пригласить рок-певца Сержа Танкян выступить с концертом в Цахкадзоре. По мнению министра, это привлечет большое количество молодежи.
«В Цахкадзоре все хорошо, качество снега хорошее, но после 2-3 часов молодежи заниматься нечем. Кроме казино, других центров времяпровождения нет», – отметил Ростомян, передает Aysor.am.
Министр спорта и по вопросам молодежи предложил пригласить Сержа Танкяна выступить с концертом в городе Цахкадзор, что привлечет большое число молодежи.
«Гран-при «Формулы-1» в Абу-Даби считается не только сверхприбыльным видом спорта, но и известно тем, что во время, соревнований приглашаются всемирно известные музыканты, организуются концерты и шоу. Предлагаю, к примеру, пригласить Сержа Танкяна выступить с концертом в Цахкадзоре, который может привлечь 100-150 тысяч человек», – заявил Ростомян.
Серж Танкян – всемирно известный рок-музыкант, солист группы System of a Down.
Проходящий в Ереване концерт всемирно известной рок-группы System of a Down (SOAD) в рамках турне под названием «Wake up the souls Tour 2015», посвященный 100-й годовщине Геноцида армян в Османской империи, собрал более 50 тысяч человек со всего мира.