Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի կիսապաշտպան Արաս Օզբիլիսը վնասվածք է ստացել: Այդ մասին հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կայքը թուրքական «Բեշիկթաշի» ֆեյսբուքյան էջի վրա հղումով:
Ըստ Օզբիլիսի, վնասվածքը լուրջ է` ուսահոդն է վնասվել:
Հոկտեմբերի 30-ի երեկոյան Օզբիլիսը վիրահատվել է:
Ըստ թուրքական ԶԼՄ-ների, Օզբիլիսին մոտ 2 ամիս կպահանջվի վերականգնվելու համար, իսկ դա նշանակում է, որ 26-ամյա կիսապաշտպանը կարող է բաց թողնել Հայաստանի հավաքականի ԱԱ-2018 ընտրական հանդիպումը Չերռնոգորիայի հետ:
ՀՖՖ Հավաքական թիմերի բաժինը դեռևս ակումբից չի ստացել պաշտոնական տեղեկություն Արաս Օզբիլիսի առողջական վիճակի մասին: Օզբիլիսի ապաքինման ժամկետները դեռ հայտնի չեն:
Նոյեմբերի 11-ին Հայաստանի հավաքականը Երևանում կհանդիպի Չերնոգորիայի հետ 2018-ի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլում:

31 Октябрь 2016 - 06:53 AMT
Полузащитник сборной Армении Арас Озбилиз получил травму. Об этом сообщает сайт Федерации футбола Армении со ссылкой на официальную страничку турецкого «Бешикташа» в Facebook.
По словам Озбилиза, травма серьезная: повреждено плечо.
Вечером 30 октября Озбилис был прооперирован.
Согласно данным турецких СМИ, Озбилизу потребуется 2 месяца для восстановления, а это значит, что 26-летний хавбек не поможет сборной Армении в отборочном матче ЧМ-2018 против команды Черногории.
Отдел сборных команд ФФА пока не получал официальной информации о состоянии здоровья Араса Озбилиса. Когда он оправится от травмы неизвестно.
11 ноября сборная Армении в Ереване сыграет с Черногорией в рамках отборочного цикла чемпионата мира 2018 года.