Մինչև 2017թ. փետրվարի 1-ը Viva 5500 կամ Viva 7500 տարբերակն ակտիվացնելով՝ համապատասխանաբար 5500 և 7500 րոպե խոսելաժամանակը հնարավոր կլինի օգտագործել ոչ միայն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ցանցի ներսում, այլ նաև դեպի ՄՏՍ Ռուսաստան զանգահարելու համար (77 00 երկրի կոդ, հեռախոսահամար):
«Հաշվի առնելով, որ դեպի Ռուսաստան ուղղությունն ամենապահանջվածներց մեկն է հայաստանյան բաժանորդների շրջանում, նպատակահարմար գտանք ընձեռել նրանց հարազատների հետ առավել մատչելի և դյուրին տարբերակով շփվելու հնարավորություն»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Մանրամասն տեղեկություններ ստանալու համար կարելի է օգտվել www.mts.am կայքից, զանգահարել 111 անվճար հեռախոսահամարով, հաղորդակցվել ընկերության հետ «111 օնլայն» պորտալի միջոցով, կամ այցելել ընկերության սպասարկման կենտրոններից որևէ մեկը:

VivaCell-MTS on Tuesday, November 1 announced special offers for users of Viva 5500 and Viva7500 tariff plans.
Activating the options till February 1, 2017, the company said, subscribers can use the 5500 and 7500 minutes of airtime, respectively, for calls not only within VivaCell-MTS network but also to MTS Russia (77 00 [country code] [destination number]).
“Taking into account that Russia is among the most popular call destinations among Armenian subscribers, we have decided to offer them an easier and more affordable option of communicating with their close ones in Russia,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.