«Բարսելոնայի» և Արգենտինայի ֆուտբոլի հավաքականի հարձակվող Լիոնել Մեսսին 500-րդ գոլն է իրացրել կատալոնական ակումբի կազմում: Այդ մասին ասվում է ակումբի Twitter-ում:
Դա տեղի է ունեցել Իսպանիայի առաջնության 11-րդ փուլի «Սևիլյայի» դեմ խաղում, որը տեղի է ունեցել նոյեմբերի լույս 7-ի գիշերը և ավարտվել է 2:1 հաշվով հօգուտ «Բարսելոնայի»: Հաղթողների կազմում գոլով աչքի է ընկել նաև Լուիս Սուարեսը: «Սևիլյայի» կազմում աչքի է ընկել Վիտոլոն, հայտնում է Lenta.ru-ն:
29-ամյա Մեսսիին հաջողվել է 500 գնդակ իրացնել «Բարսելոնայի» կազմում 469 պաշտոնական և 31 ոչ պաշտոնական հանդիպումներում: Կատալոնական ակումբում արգենտինացին խաղում է իր ամբողջ կարիերայի ընթացքում

Нападающий «Барселоны» и сборной Аргентины по футболу Лионель Месси забил 500-й мяч за каталонский клуб. Об этом сообщается в Twitter сине-гранатовых.
Это произошло во время матча 11 тура чемпионата Испании против «Севильи», который состоялся в ночь на 7 ноября, и завершился со счетом 2:1 в пользу «Барселоны». В составе победителей голом также отметился Луис Суарес. У «Севильи» отличился Витоло, передает Lenta.ru.
Забить 500 мячей за «Барселону» 29-летнему Месси удалось в 469 официальных и 31 неофициальной встрече. В каталонском клубе аргентинец играет на протяжении всей карьеры.