2016-ի հոկտեմբերին՝ 2015-ի նույն ամսվա հետ համեմատ՝ «Զվարթնոց» օդանավակայանում գրանցվել է ուղևորահոսքի 32 տոկոս աճ:
2016-ի հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին ուղևորահոսքը կազմել է 1.747.926 մարդ, որը 9.5 տոկոսով աճել է 2015-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ:
«Զվարթնոց» օդանավակայանում 2016-ին բեռնափոխադրումը կազմել է 13.290 տոննա ապրանք, որը 81 տոկոսով ավելին է, քան 2015-ի ցուցանիշը, տեղեկացնում է քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի քարտուղարը:
2016 թվականի հունվար-սեպտեմբերին «Զվարթնոց» օդանավակայանով Հայաստանից մեկնել է 784.208 մարդ, ժամանել՝ 758.292 մարդ։ Այդ տվյալներն է ներկայացրել ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչությունը: Նույն ժամանակահատվածում «Շիրակ» օդանավակայանով Հայաստանից մեկնել է 3.915 մարդ, ժամանել՝ 3.150 մարդ։
Այսպիսով, օդային ճանապարհով ՀՀ-ից մեկնողների և ՀՀ ժամանողների թվի տարբերությունը կազմում է 26.681 մարդ։
2016 թվականի սեպտեմբեր ամսին 2015 թվականի նույն ամսվա համեմատ «Զվարթնոց» օդանավակայանում գրանցվել է ուղևորահոսքի 28.6% աճ: 2016 թվականի հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին ուղևորահոսքը կազմել է 1 542 500 մարդ, որը 7.1%-ով ավելի է 2015-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ: «Զվարթնոց» օդանավակայանում 2016 թվականին բեռնափոխադրումը կազմել է 11.477 տոննա ապրանք, որը 76%-ով ավելին է, քան 2015 թվականին է եղել:
2016-ի հունվար-օգոստոսին «Զվարթնոց» օդանավակայանում ուղևորահոսքը կազմել է 1.321.784 մարդ, ինչը մոտ 4.2%-ով ավելի է 2015-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ:

В октябре 2016 года в ереванском международном аэропорту «Звартноц» зарегистрирован рост пассажиропотока на 32% по сравнению с октябрем 2015 года.
За январь-октябрь 2016 года пассажиропоток через «Звартноц» по сравнению с тем же периодом 2015 года вырос на 9.5%, составив 1.747.926 пассажиров.
В 2016 году посредством ереванского аэропорта в Армению было перевезено 13.290 тонн грузов, что на 81% больше аналогичного показателя 2015 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации Армении.
В сентябре 2016 года по сравнению с тем же месяцем 2015 года в армянском международном аэропорту «Звартноц» зафиксировали рост пассажиропотока на 28.6%. В январе-сентябре 2016 года пассажиропоток в «Звартноце» составил 1.542.500 человек, что на 7.1% больше по сравнению с аналогичным периодом 2015 года.
В аэропорту «Звартноц» перевозка грузов в 2016 году составила 11.477 тонн, что на 76% больше, чем в 2015 году.
В январе-августе 2016 года пассажиропоток в аэропорту «Звартноц» составил 1.321.784 человек, что на 4,2% больше по сравнению с тем же периодом в 2015 году.