Հայաստանի Հանրապետության փոստային կապի ազգային օպերատոր ՀայՓոստի և աշխարհում մեծությամբ երրորդ դրամական փոխանցումների համակարգի՝ RIA Money Transfer-ի համատեղ արշավի շրջանակում նոյեմբերի 7-ին հանձնվել են պատվոգրեր և դրամական պարգևներ հոկտեմբերի համար:
Պատահականության սկզբունքով ընտրված մեկ հաճախորդ և հոկտեմբեր ամսվա ընթացքում RIA համակարգով ամենաշատ գործարքներ իրականացրած Հայփոստի աշխատակիցը ստացել են դրամական պարգևներ և պատվոգրեր:
Արշավն իրականացվելու է մինչև տարեվերջ: «Ռիա» համակարգից օգտված Հայփոստի ցանկացած հաճախորդ հնարավորություն ունի մասնակցել ամեն ամիս իրականացվող խաղարկությանը, որի ընթացքում պատահականության սկզբունքով խաղարկվելում է 100 ԱՄՆ դոլար: Արշավի շրջանակում ՌԴ, Ղազախստան, Մոլդովա և Վրաստան դրամական փոխանցումներն իրականացվում են իջեցված՝ 1% միջնորդավճարով:
Ria Money Transfer համակարգով հաճախորդներին թույլ է տալիս արտասահմանում գտնվող բարեկամներից և ընկերներից փոխանցումներ ստանալ մի քանի րոպեի ընթացքում: ՀայՓոստի հաճախորդները կարող են նաև գումարներ ուղարկել «Ռիա»-ի համաշխարհային ամբողջ ցանցով, որն ընդգրկում է 150 երկիր, ավելի քան 310.000 սպասարկման կետ:

In the framework of the joint campaign of HayPost, the National Postal Operator of the Republic of Armenia, and RIA Money Transfer, the third largest money transfer system of the world, diplomas and monetary prizes for October were awarded on Monday, November 7.
A customer selected at the drawing and the employee of HayPost who implemented the biggest quantity of transactions through RIA system in October were awarded with monetary prizes and diplomas.
The campaign will go on through the end of the year. Every Haypost customer sending or receiving transfers by RIA system will get the chance to take part in the draw of $100 raffled every month. In the framework of this campaign money transfers to Russia, Kazakhstan, Moldova and Georgia are sent with 1% commission.
The RIA system lets customers receive money transfers from relatives and friends abroad within few minutes. The customers of HayPost can also transfer money through the whole global network of RIA, including 150 countries with more than 310.000 offices.