Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը դարձել է Հայաստանում ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի բարի կամքի դեսպան:
Պաշտոնական արարողությունը կայացել է նոյեմբերի 9-ին Հայաստանի ֆուտբոլի ակադեմիայի նիստերի դահլիճում:
«Շատ ուրախ ենք, որ Մխիթարյանը միացավ մեզ որպես բարի կամքի դեսպան Հայաստանում: Մխիթարյանը խորապես հավատարիմ է մեր գաղափարներին երեխաների և կանանց իրավունքների պաշտպանության առումով: Բարի կամքի դեսպանները շատ կարևոր դերակատարություն ունեն աշխարհում, ես վստահ եմ, որ միասին մենք շատ բան կանենք»,-ասել է Հայաստանում ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչայը:
Մխիթարյանն իր հերթին ընդգծել է, որ իր համար կարևոր է ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի բարի կամքի դեսպան լինելն ու այդ կազմակերպությանն աջակցելը:
«Ծանր է արձանագրել, որ ոչ բոլոր երեխաները դպրոցում սովորելու և կրթություն ստանալու հնարավորություն ունեն: Բոլոր երեխաները պետք է իրավունք ունենան որպես անձ կայանալու: Ես պատրաստ եմ իմ բոլոր հնարավորություններն օգտագործել, օգնելով ՅՈւՆԻՍԵՖ-ին, աջակցելով Հայաստանում ամենախոցելի խմբերին, հատկապես, նպաստելով երեխաների կրթության իրավունքի իրացմանը»,-ասել է Մխիթարյանը:
ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի բարի կամքի դեսպաններն ամբողջ աշխարհում օգնում են երեխաներին ու կանանց պաշտպանել իրենց իրավունքներն ու բարելավել կյանքի որակը:

9 Ноябрь 2016 - 08:36 AMT
Полузащитник сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян стал послом доброй воли ЮНИСЕФ в Армении.
Официальная церемония прошла 9-го ноября в зале заседаний Академии футбола Армении.
«Мы очень рады, что Мхитарян присоединился к нам как посол доброй воли в Армении. Мхитарян глубоко предан нашим идеям в контексте защиты прав детей и женщин. Послы доброй воли играют очень важную роль в мире, и я уверена, что вместе мы сделаем очень много», – отметила представитель ЮНИСЕФ в Армении Таня Радочай.
В свою очередь, Мхитарян подчеркнул, что для него очень важно – назначение послом доброй воли ЮНИСЕФ и поддержка этой организации.
«Тяжело констатировать, что не все дети имеют возможность учиться в школе и получать образование. У всех детей должно быть право реализоваться как личность. Я готов задействовать свои возможности, помогая ЮНИСЕФ, поддерживая в Армении особо уязвимые группы, особенно, права детей на образование»,- сказал Мхитарян.
Послы доброй воли ЮНИСЕФ во всем мире помогают детям и женщинам защищать свои права и улучшать качество жизни.