Նոյեմբերի 08-ին տեղի է ունեցել Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում համաշխարհային ներդրման համար Հայաստանի Հանրապետության նախագահի մրցանակին նվիրված «Հայփոստ» ՓԲԸ թողարկած Հատուկ ծրարի մարումը:
«Հայփոստ»-ից հայտնում են, որ հատուկ ծրարը յուրահատուկ ֆիլատելիստական արտադրանք է՝ թեմատիկ ծրար, որին փակցված է 2013 թվականին թողարկված «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում համաշխարհային ներդրման համար Հայաստանի Հանրապետության նախագահի մրցանակ» թեմային նվիրված 2 նամականիշ և որը մարվելու է Հատուկ դրոշմակնիքով: Հատուկ ծրարը պատրաստվել է 500 հատ տպաքանակով:
Հատուկ ծրարի մարման արարողությանը մասնակցեցին Լուի Պուզենը, Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը, ՀՀ ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ հավատարմագրային կառավարիչ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը:
Ծրարի վրա պատկերված է 2016 թվականին վերը նշված մրցանակին արժանացած Open-Root կազմակերպության գլխավոր տնօրեն, ֆրանսիացի գիտնական, դեյտագրամի հայտնագործող, համացանցի համահիմնադիր Լուի Պուզենը: Հատուկ ծրարին պատկերված են նաև նախորդ տարիների վեց մրցանակակիրները:

The cancellation of the special cover issued by Haypost CJSC and dedicated to the GIT Award of the President of the Republic of Armenia for Outstanding Contribution to Humanity through IT took place on Tuesday, November 8.
The cover represents a unique philatelic product – a thematic cover with 2 stamps dedicated to the GIT Award and issued in 2013, which will be cancelled with a special postmark.
The special cover was designed with a print run of 500 pcs. It depicts the Laureate of 2016 Award Louis Pouzin, the Chief Executive Officer of Open-Root company, a French scientist, and the inventor of datagram, one of the co-founders of the web.
The special cover also depicts six Laureates of the previous years.
The cover signing ceremony was attended by Louis Pouzin, President Serzh Sargsyan, Minister of Transport, Communication and Information Technologies Vahan Martirosyan, President of the Union of Philatelists Hovik Musaelyan and HayPost CJSC Trust Manager Juan Pablo Gechidjian.