Հայաստանի հավաքականը կորուստով է մոտենում աշխարհի 2018 թվականի առաջնության ընտրական փուլի` Չեռնոգորիայի հետ տնային հանդիպմանը:
ՀՖՖ-ի մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ վնասվածքի պատճառով նոյեմբերի 11-ին «Հանրապետական» ստադիոնում կայանալիք խաղին չի մասնակցի Դավիթ Մանոյանը, որն արդեն լքել է ազգային ընտրանու ճամբարը:
Հայաստանի հավաքականը Չեռնոգորիայի հետ խաղին կշարունակի նախապատրաստվել 23 ֆուտբոլիստով:
Նոյեմբերի 11-ին՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում, կկայանա Աշխարհի 2018 թ. առաջնության Հայաստան-Չեռնոգորիա ընտրական հանդիպումը: Խաղի գլխավոր մրցավարն է Պավել Կրալովեցը Չեխիայից: Նրա օգնականներն են Ռոման Սլիսկով Սլովակիայից և Իվո Նադվորնիկը Չեխիայից: 4-րդ պաշտոնյաի պարտականությունները կկատարի Միրոսլավ Զելինկան Չեխիայից:

Сборная Армении с потерей приближается к домашней встречи с командой Черногории в рамках отборочного тура чемпионата мира 2018 года.
В матче, который состоится 11 ноября, из-за травмы не примет участияполузащитник сборной Армении Давид Маноян, который уже покинул расположение национальной команды,сообщает пресс-служба Федерации футбола Армении.
Матч отборочного турнира чемпионата мира 2018 года между сборными Армении и Черногории пройдет 11 ноября на стадионе «Республиканский» имени Вазгена Саркисяна в Ереване.Главным арбитром матча между сборными Армении и Черногории назначен Павел Краловец из Чехии,его помощниками – Роман Слисков из Словакии и Иво Надворник из Чехии. Обязанности четвертого арбитра будет исполнять чех Мирослав Зелинка.