ԱՄՆ նախագահի ընտրությունների օրը Twitter-ի և Facebook-ի օգտատերերը ռեկորդային քանակի գրառումներ են արել: Թվիթների քանակը Թրամփի հաղթանակի մասին հայտարարությունից հետո անցել է 75 մլն-ից` գերազանցելով 2012թ. ռեկորդը, երբ 31 մլն թվիթ էր արվել, գրում է USA Today-ը:
Facebook-ի ներկայացուցիչներն իրենց հերթին հայտարարում են, որ սոցցանցերի մոտ 115.3 մլն օգտատեր 716.3 գրառում է կատարել, ինչպես նաև լայքեր է դրել և կիսվել ընտրությունների վերաբերյալ նորություններով:
ԱՄՆ նախագահի ընտրություններում հաղթել է հանրապետական Դոնալդ Թրամփը: Դա պարզ է դարձել Վիսկոնսին նահանգում ձայների հաշվարկից հետո: Հաշվի առնելով նրա հաղթանակն այդ նահանգում, Թրամփը հավաքել է հաղթանակի համար անհրաժեշտ ավելի քան 270 քվե: Քլինթոնը զանգահարել է Թրամփին և ընդունել իր պարտությունը:

Пользователи Facebook и Twitter оставили в соцсетях в день американских выборов рекордное количество публикаций.
Число твитов после объявления о победе Дональда Трампа превысило 75 млн, побив рекорды выборов 2012 года, когда было сделано более 31 млн твитов, пишет USA Today.
В свою очередь, представители Facebook заявляют, что около 115.3 млн пользователей соцсети сделали публикации 716.3 млн публикаций, а также поставили лайки и поделились новостями, связанными с выборами.
Кандидат от республиканской партии Дональд Трамп одержал победу на выборах президента США, которые состоялись 8 ноября, обеспечив голоса более 270 выборщиков, которые формально проголосуют за него 19 декабря. Результаты голосования утвердит конгресс 6 января 2017 года, и 20 января Трамп вступит в должность.