Apple կորպորացիան աշխատում է համալրված իրականության թվային ակնոցի ստեղծման վրա: Ըստ Bloomberg-ի աղբյուրների, այդպիսի ակնոցի ստեղծման նախագիծը նախնական փուլում է: Այժմ կորպորացիան տարբեր թեստային հետազոտություններ է անցկացնում:
Նշվում է, որ հատուկ դիսփլեյներով ակնոցը կկարողանա միանալ iPhone-ին, սակայն սմարթֆոններից պատկերներն ու տեքստերը կհայտնվեն դիսփլեյների վրա, գրում է Gazeta.ru-ն:
Ըստ գործակալության, եթե Apple-ի ղեկավարությունը հավանություն տա գյուտին և գործարկի դրա զանգվածային արտադրությունը, այն վաճառքում կհայտնվի 2018-ից ոչ շուտ:
Ավելի վաղ Google ընկերությունը ներկայացրել էր Cardboard Plastic ակնոցը, որը թույլ է տալիս վայելել «իսկական» իրականությունը:

15 Ноябрь 2016 - 08:32 AMT
По данным источников Bloomberg, проект создания подобных очков находится на ранней стадии. В настоящее время корпорация проводит различные тестовые исследования.
Отмечается, что очки со специальными дисплеями вместо линз смогут подключаться к iPhone. На оба дисплея будут выводиться изображения и тексты со смартфонов, пишет Gazeta.ru.
По данным агентства, если руководство Apple одобрит данное изобретение и запустит его массовое производство, то на прилавки оно попадет не раньше 2018 года.
Ранее компания Google представила Cardboard Plastic – очки, позволяющие насладиться «настоящей» реальностью.