Նոյեմբերի 13-ին, Ամստերդամի համալսարանի Հատուկ ժողովածուների սրահում մարվել է 1 նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Կրոն. Հայերեն առաջին Աստվածաշնչի 350-ամյակը` Ոսկան Երևանցու տպագրությամբ» թեմային:
Նամականիշի վրա պատկերված է հայերեն լեզվով տպագրված առաջին Աստվածաշունչը, իսկ գեղաթերթիկը պատկերում է Աստվածաշնչի Ծննդոց գրքի աշխարհի ստեղծման տեսարանը:
Գեղաթերթիկի մարման հանդիսավոր արարողության մասնակցել են Նիդերլանդներում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ձյունիկ Աղաջանյանը, Հոլանդիայի խորհրդարանում քրիստոնեական կուսակցության անդամ Յոել Ֆորդեվինդը, Ամստերդամի համալսարանի խորհրդի նախագահ դոկտոր պրոֆեսոր Խիրթ Տեն Դամը, Նիդեռլանդներում Արևմտյան Եվրոպայի Հայրապետական փոխանորդ պատվիրակ Հայր Արեն Շահինյանը, Ամստերդամի Սբ Հոգի Հայ առաքելական եկեղեցի, Սբ Գրիգոր Նարեկացի դպրոցի տնօրեն ՎահանԱվագյանը և Հայփոստ ՓԲԸ գլխավոր գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Հայկ Ավագյանը, հայտնում է «Հայփոստի» մամուլի ծառայությունը:

A souvenir sheet with 1 postage stamp dedicated to the theme “Religion. 350th anniversary of the First Bible in Armenian printed by Voskan Yerevantsi” was cancelled in the hall of the Special Collections of the University of Amsterdam on Sunday, November 13.
The stamp depicts the first printed Bible in Armenian language, while the souvenir sheet bears an illustration from the Book of Genesis picturing the Creation of the World.
The official cancellation of the souvenir sheet was attended by the Ambassador of Armenia to the Netherlands Dzyunik Aghajanyan, Member of the Christian Party in the Dutch Parliament Joel Voordewind, president of the board of the University of Amsterdam Geert ten Dam, the Vicar of the Patriarchal Delegate of Western Europe in the Netherlands, Father Aren Shahinian, the director of Saint Grigor Narekatsi School Vahan Avagyan (Surp Hoki Armenian Apostolic Church Amsterdam) and the Acting Chief Executive Officer of HayPost CJSC Haik Avagyan.