Նոյեմբերի 16-ին ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկը հայտարարել է Հայաստանում American Express նոր կայքի գործարկման մասին:
Բանկը հանդիսանում է Հայաստանում American Express ընկերության բացառիկ գործընկերը, և նոր կայքը մշակվել է ընկերությունների համատեղ ուժերով: Կայքը կառուցված է American Express-ի կողմից ներկայումս մի շարք Եվրոպական երկրներում արդեն կիրառվող առաջադեմ պլատֆորմի վրա և փոխարինում է նախորդ կայքին, որը հասանելի էր միևնույն հասցեով:
Նոր կայքն ավելի արդիական է՝ շնորհիվ Հայաստանում թողարկվող American Express քարտերի առավելությունների և հնարավորությունների վերաբերյալ ամբողջական տեղեկատվության առավել պարզ ներկայացման: Կայքում այցելուները կարող են ծանոթանալ գործող American Express քարտերին՝ համեմատել դրանց տարբեր առավելությունները:
Բացի այդ, այցելուները կարող են դիմել American Express քարտերի ձեռքբերման համար՝ առանց Բանկի մասնաճյուղեր այցելելու՝ լրացնելով քարտի պատվիրման առցանց հայտը:
Գործող American Express քարտատերերը նույնպես կգտնեն օգտակար տեղեկատվություն նոր կայքում, քանի որ այն նաև համալրված է քարտերի պարգևատրումների ծրագրերի և ապահովագրական ծառայությունների վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվությամբ, քարտերին առնչվող կարևոր ֆինանսական տվյալներով, ինչպես նաև American Express քարտատերերի համար հասանելի բազում հատուկ առաջարկներով:
Նոր կայքը մշակելիս հաշվի են առնվել նաև առևտրի և սպասարկման կետերի կարիքները: Այն պարունակում է տեղեկատվություն American Express քարտերը որպես վճարման միջոց ընդունելու առավելությունների վերաբերյալ, և այն առևտրի ու սպասարկման կետերը, որոնք ցանկանում են սկսել սպասարկել American Express քարտեր, կարող են առցանց դիմել տվյալ ծառայությունն ակտիվացնելու համար:
«Մենք ուրախ ենք Հայաստանում գործարկել American Express-ի նոր կայքը` մանրակրկիտ պլանավորման և մշակման աշխատանքների ավարտից հետո: Նոր դիզայնը պարզ է, հարմար է օգտագործման համար և թույլ է տալիս գործող և ապագա American Express Քարտատերերին, ինչպես նաև առևտրի և սպասարկման կետերին դյուրին եղանակով գտնել այն տեղեկատվությունը, որը նրանք փնտրում են»,- ասաց ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Հակոբ Անդրեասյանը:
Բանկի և American Express ընկերության միջև հաջողված համագործակցությունը սկսվել է 2009 թ-ին՝ սկիզբ դնելով Հայաստանում American Express քարտերի սպասարկման ենթակառուցվածքի զգալի ընդլայնմանը: 2010 թ.-ին ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկը Հայաստանում թողարկեց առաջին American Express քարտը՝ American Express Gold-ը, որը տրամադրում է նախկինում Հայաստանում գոյություն չունեցող լրացուցիչ ծառայությունների լայն փաթեթ: 2011 թ.-ին Բանկը թողարկեց American Express Blue նորարար և ժամանակակից քարտը, որն իր հաճախորդներին պարգևատրում է առօրյա ծախսերի դիմաց և առաջարկում առավելություններ, որոնք համահունչ են ժամանակակից, երիտասարդ սպառողի պահանջներին:
2014 թ.-ին Բանկը թողարկեց թվով 3-րդ American Express քարտատեսակը՝ American Express Cashback քարտը, որն արդեն իսկ հասցրել է դառնալ բազմաթիվ հաճախորդների նախընտրելի վճարային գործիքը՝ շնորհիվ քարտատերերին վճարվող քեշբեքի, որն ի դեպ չունի առավելագույն սահմանաչափ:

АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ банк объявил 16 ноября о задействовании нового сайта American Express в Армении.
Банк является эксклюзивным партнером American Express в стране, и новый сайт был разработан совместными усилиями обеих организаций. Сайт разработан на передовой платформе, которую American Express уже использует в ряде европейских стран, и доступен по тому же адресу, что и прошлый сайт.
Новый сайт более актуален за счет максимально простого представления полной информации о преимуществах и возможностях карт American Express. Посетители сайта могут ознакомиться с действующими картами American Express и сравнить их различные преимущества. Кроме того, посетители могут обратиться за получением карты American Express без посещения банка посредством заполнения онлайн заявки на заказ карты.
Действующие картодержатели American Express также смогут найти полезную для себя информацию на страницах нового сайта, поскольку он дополнен детальной информацией о бонусных карточных программах и страховых услугах, важными финансовыми данными о картах, а также множеством специальных предложений, доступных для владельцев карт American Express.
При разработке нового сайта были учтены также потребности точек торговли и обслуживания. На сайте собрана информация о преимуществах использования карт American Express в качестве платежного средства, и те точки торговли и обслуживания, которые хотят начать обслуживать карты American Express, могут онлайн подать заявку на активацию данной услуги.
«Мы рады задействовать в Армении новый сайт American Express после проведения работ по детальному планированию и разработке. Новый дизайн прост и удобен в использовании и позволяет действующим и будущим картодержателям American Express, а также точкам торговли и обслуживания в удобном формате найти ту информацию, которую они ищут», – сказал генеральный исполнительный директор АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ банка Акоп Андреасян.
Успешное сотрудничество между АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ банком и American Express началось в 2009 году, положив начало существенному расширению инфраструктур по обслуживанию карт American Express в Армении. В 2010 году АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ банк выпустил первую в Армении карту American Express – American Express Gold, которая впервые в Армении предоставила широкий пакет дополнительных услуг. В 2011 году банк эмитировал инновационную и современную карту American Express Blue, которая предоставляет ее владельцам бонусы за ежедневные расходы и предлагает преимущества, которые созвучны требованиям современного и молодого потребителя. В 2014 году Банк выпустил третий вид карты – American Express Cashback, которая уже успела стать предпочтительным средством оплаты для многих картодержателей благодаря Cashback-ам, выплачиваемым владельцам, не имеющих максимального размера.