17 Նոյեմբեր 2016 - 13:59 AMT
«Սասնա ծռեր»-ից Սմբատ Բարսեղյանին նոյեմբերի 17-ին մեղադրանք է առաջադրվել նաև գնդապետ Արթուր Վանոյանի սպանության համար։ Այս մասին «Ազատություն» ռադիոկայանին հայտնել է պաշտպան Հայկ Ալումյանը:
Նոյեմբերի 15-ին Բարսեղյանին ներկայացվել էր գնդի գրավման օրերին ոստիկան Յուրի Տեփանոսյանի սպանության մեղադրանք։
Սմբատ Բարսեղյանը, ըստ Ալումյանի, երկու մեղադրանքն էլ չի ընդունում։
«Սասնա ծռեր»-ի անդամին, ավելի վաղ առաջադրվել էր պատանդ վերցնելու, ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ սարքեր ձեռքբերելու, իրացնելու, ինչպես նաև զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր հափշտակելու կամ շորթելու մեղադրանք։
Հուլիսի 30-ին՝ ՊՊԾ գնդի գրավման օրերին, ոստիկանությունը հայտնեց ՊՊԾ գնդի մերձակայքում, գնդից 350-400 մետր հեռավորության վրա դիպուկահարի կրակոցից ոստիկան Յուրի Տեփանոսյանի սպանության մասին: Դեպքի հետ կապված ոստիկանությունը տեսանյութ էր հրապարակել, որում որում պատկերված էր «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Սմբատ Բարսեղյանը:
ՊՊԾ գնդի գրավման օրերին զոհվել է նաև գնդապետ Արթուր Վանոյանը: Եվս մեկ ոստիկան՝ ավագ ենթասպա Գագիկ Մկրտչյանը, վիրավորվել էր ու մահացել հիվանդանոցում շաբաթներ անց:

17 Ноябрь 2016 - 14:08 AMT
Участнику захватившей летом в Ереване здание ППС Полиции вооруженной группы «Сасна црер» Смбату Барсегяну предъявлено обвинение в убийстве еще одного полицейского. Об этом сообщил журналистам адвокат Айк Алумян.
«Барсегяну предъявлено обвинение в убийстве Артура Ванояна», – сказал он, пишет Sputnik-Армения.
Ранее следствие обвинило Барсегяна в убийстве полицейского Юрия Тепаносяна.
В июле 2016 года полиция Армении распространила фотографию снайпера, похожего на Барсегяна, на крыше захваченного здания полиции. До этого полиция сообщала, что полицейский Тепаносян был убит снайперским выстрелом с расстояния 350-400 метров.
Барсегян обвиняется также в захвате заложников, незаконном приобретении, хранении и ношении оружия.
Ранее участнику группы «Сасна црер» Армену Биляну также было предъявлено обвинение в убийстве полицейского Гагика Мкртчяна.
17 ноября стало известно, что членам группы «Сасна црер» Ашоту Петросяну и Павлу Манукяну предъявлены новые обвинения.