Նոյեմբերի 18-ին «Հայփոստ» ընկերությունում մարվել և շրջանառության մեջ ենդրվել երկու նամականիշ՝ նվիրված «Հայաստանի թանգարաններ. Սերգեյ Փարաջանովի թանգարան» թեմային:
300 ՀՀ դրամ և 380 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշերը տպագրված են Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը:
Առաջին նամականիշի վրա պատկերված է Սերգեյ Փարաջանովի թանգարանի ճակատային հատվածը, իսկ 380 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշը ներկայացնում է թանգարանի սրահների կոլաժային պատկերը:
Նամականիշերի մարումն իրականացրել են «Հայփոստ» ՓԲԸ հավատարմագրային կառավարիչ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը և Սերգեյ Փարաջանովի թանգարանի տնօրեն Զավեն Սարգսյանը:

Two postage stamps dedicated to the Museums of Armenia:Sergei Paradjanov Museum have been cancelled and put into circulation on Friday, November 18.
The postage stamps with nominal values of AMD 300 and AMD 380 were made in Cartor printing house in France.
The postage stamp with a nominal value of AMD 300 depicts a part of the facade of the Sergei Paradjanov Museum, while the one with a nominal value of AMD 380 represents a collage of images of the museum halls.
The stamps were cancelled by HayPost CJSC Trust Manager Juan Pablo Gechidjian, President of Armenia's Union of Philatelists Hovik Musayelyan and Director of the Sergei Paradjanov Museum Zaven Sargsyan.