Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն կարող է 2 խաղով որակազրկվել«Վեսթ Հեմի» հետ հանդիպման ժամանակ հեռացվելուց հետո:
Նոյեմբերի 27-ին «Մանչեսթեր Յունայթեդը» ոչ ոքի խաղաց «Վեսթ Հեմի» հետ 1:1 հաշվով Անգլիայի առաջնության հանդիպմանը:
Առաջին խաղակեսում կիսապաշտպան Փոլ Պոգբան դեղին քարտ է ստացել սիմուլյացիայի համար, որից հետո Մոուրինյոն ջրով շիշը նետել է խաղադաշտ` իր անհամաձայնությունը հայտնելով մրցավարի որոշմանը:
Հանդիպման մրցավար Ջոնաթան Մոսն անհապաղ հեռացրեց պորտուգալացուն այդ արարքի համար: Մոուրինյոն արդեն երկրորդ անգամ է նոյեմբեր ամսվա ընթացքում հեռացվում տրիբունա, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը The Telegraph-ի վրա հղումով:
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» 13 խաղից հետո մրցաշարային աղյուսակի 6-րդ հորիզոնականում է` հետ մնալով առաջնության առաջատար «Չելսիից» 11 միավորով:
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» Մոուրինյոյի ղեկավարությամբ 13 տւրում վատագույն արդյունքն է գրանցել Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի պատմության մեջ:

28 Ноябрь 2016 - 09:12 AMT
Главный тренер английского «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью может получить двухматчевую дисквалификацию после того, как был удален в матче с «Вест Хэмом».
27-го ноября «Манчестер Юнайтед» сыграл вничью с «Вест Хэмом» со счетом 1:1 в матче чемпионата Англии.
В первом тайме полузащитник манкунианцев Поль Погба получил желтую карточку за симуляцию, после чего Моуринью кинул бутылку с водой в сторону поля в знак несогласия с решением главного судьи.
Рефери встречи Джонатан Мосс немедленно удалил португальца за такую выходку. Моуринью удаляется уже во второй игре за ноябрь месяц, передает ТАСС со ссылкой на The Telegraph.
После 13 матчей МЮ с 20 очками занимает шестое место в турнирной таблице, отставая от лидера чемпионата «Челси» на 11 очков.
«Манчестер Юнайтед» под руководством Моуринью показал свой худший результат в 13 турах за историю выступлений в Английской премьер-лиге.