Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Միշել Տեմերին՝ Կոլումբիայի Մեդելին քաղաքի մերձակայքում տեղի ունեցած ինքնաթիռի վթարի կապակցությամբ, որը տասնյակ զոհերի պատճառ է դարձել։
Հանրապետության նախագահը Բրազիլիայի համար այս դժվարին պահին վշտակցություն և զորակցություն է հայտնել նախագահ Տեմերին, բարեկամ Բրազիլիայի ժողովրդին և զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով ոգու արիություն և համբերություն:
Միաժամանակ փաստը, որ ողբերգական վթարից փրկվածներ կան, ըստ ՀՀ Նախագահի, արդեն իսկ առաջ նայելու ուժ է տալիս:
Նոյեմբերի 29-ին 77 ուղևոր փոխադրող ինքնաթիռ է վթարվել Կոլումբիայում: Ուղևորների թվում էին նաև բրազիլական «Շապեկոենսե» ֆուտբոլային ակումբի ֆուտբոլիստները: Ուղևորներից բացի ինքնաթիռում անձնակազմի 9 անդամ է եղել: 6 մարդ ողջ է մնացել, որից երեքը՝ ֆուտբոլիստ:

President Serzh Sargsyan on Wednesday, November 30 sent a letter of condolences to his Brazilian colleague Michel Temer over the plane crash near the town of Medellin in Colombia.
The plane crashed in the mountains of Colombia, killing 71 people. Six people miraculously survived the crash Monday night, but the disaster virtually wiped out an up-and-coming Brazilian football team and sent shock waves through the world of football.
At these difficult times for Brazil, Sargsyan expressed condolences and support to Temer, the people of Brazil and families of the victims.
At the same time, according to the President, the very fact that there are survivors, gives strength to move forward.