ՎիվաՍել-ՄՏՍ հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորը համագործակցության կամուրջ է դարձել «Բարեկամություն» պետական համույթի և երեխաների շրջանում աղքատության ու մուրացկանության տարածումը կանխել ձգտող՝ «Օրրան» բարեգործական հիմնադրամի միջև:
Հայաստանի պարարվեստի վաստակավոր կոլեկտիվն անվճար դասընթացներ է կազմակերպել «Օրրանի» երեխաների համար: Պարուսույցները սեղմ ժամկետում քոչարի են սովորեցրել 9-14 տարեկան 24 երեխայի՝ նրանց հասանելի դարձնելով ոչ միայն պարային էլեմենտների կատարման տեխնիկան, այլև հայկական պարի ոգին:
Ի դեպ, «Օրրանի» սաներն ավելի ուշ հրավիրվել են համերգի և բեմահարթակում նույն պարը դիտել պարուսույցների կատարմամբ: Նախաձեռնության հեղինակները վստահ են, որ հաճելի զբաղմունք լինելուց բացի, նման դասընթացներն իրենց թողած ազդեցությամբ կարող են նպաստել հետագա մասնագիտության ընտրության հարցում նաև:
Բարձր գնահատելով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի՝ կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությունը, «Բարեկամությունը» ձգտում է առաջնորդվել գործընկերոջ հաջողված փորձով:
2015-ին Հայաստանի պարարվեստի վաստակավոր կոլեկտիվը կամավորագրվել է նաև Գեղարքունիքի Դդմաշեն գյուղում իրականացված՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի և Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» բնակարանաշինության ծրագրին:

VivaCell-MTS has come to serve as a "bridge" between Barekamutyun State Dance Troupe and Orran benevolent non-governmental organization, whose mission is to fight poverty and begging among children in Armenia.
The ensemble organized free classes for the children of Orran. Within a short period, the teachers staged Kochary – a traditional Armenian dance – with 24 children aged between 9 and 14, passing on to them the spirit of Armenian folk dances. The kids were later invited to the concert of Barekamutyun to enjoy the dance performed by their teachers.
The initiators of the project are convinced that dance classes, in addition to being a pleasant pastime for children, can also help them choose a future profession.
Highly appreciating the Corporate Social Responsibility activities of VivaCell-MTS, Barekamutyun is thus following the lead of its partner. Last year, the State Dance Troupe participated as a volunteer in the housing project implemented by VivaCell-MTS and Fuller Center for Housing Armenia in Ddmashen community of Gegharkunik province.