«Մանչեսթեր Յունայթեդի» երկրպագուները Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին ճանաչել են «Վեսթ Հեմի» հետ խաղի լավագույն ֆուտբոլիստը: Այդ մասին ասվում է անգլիական ակումբի ֆեյսբուքյան էջում:
«Դուք քվեարկել եք Հենրիխ Մխիթարյանի օգտին, որպես «Վեսթ Հեմի» հետ խաղի լավագույն ֆուտբոլիստի: Նա արժանի է դրան»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Թիմի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն հայտարարել է, որ ուրախ է Մխիթարյանի համար: «Ես ուրախ եմ, քանի որ մենք խաղում էինք մի ակումբի դեմ, որն ունի Պրեմիեր լիգային հատուկ որակներ ու բնութագիր: Սա առաջընթաց է, քանի որ «Ֆեյենոոդրի» դեմ խաղում մենք կարող էինք մտածել, որ դա այլ մակարդակ է, բայց այսօր Մխիթարյանը լավ խաղ ցուցադրեց: Ես իրոք ուրախ եմ նրա համար: Մենք սպասում էինք, որ նա հարմարվի թիմին, դա արդեն տեղի է ունենում»,-ասել է Մոուրինյոն, հայտնում է Daily Mail-ը:
«Ես հիացած եմ թիմի խաղով: Մենք լավ աշխատանք կատարեցինք, փորձեցինք մեր լավագույն որակները ցույց տալ: Մեր մոտ ամեն ինչ ստացվեց և մենք շատ ուրախ ենք: Նախորդ խաղում մենք չօգտագործեցինք մեր պահերը, իսկ այսօր ամեն ինչ ստացվեց և մենք 4 գոլ խփեցինք: Հնարավոր է, կարող էինք նաև ավելի շատ գնդակ իրացնել, սակայն, ի վերջո կանգ առանք: Կարծում եմ, գերազանց խաղ ստացվեց: Մենք պետք է շարունակենք աշխատել և կենտրոնանալ «Էվերտոնի» դեմ խաղի վրա»,-ասել է Մխիթարյանը:
Նոյեմբերի 30-ին Հենրիխ Մխիթարյանը դարձավ երկու գոլային փոխանցման հեղինակ և օգնեց «Մանչեսթեր Յունայթեդին» ջախջախել հակառակոդրին 4:1 հաշվով:

1 Декабрь 2016 - 07:02 AMT
Болельщики «Манчестер Юнайтед» признали полузащитника сборной Армении Генриха Мхитаряна лучшим игроком матча с «Вест Хэмом». Об этом сообщается на официальной странице английского клуба в социальной Facebook.
«Вы проголосовали за Генриха Мхитаряна, как лучшего игрока в матче против «Вест Хэма. Заслужил», – говорится в сообщении.
В свою очередь, главный тренер команды Жозе Моуринью заявил, что рад за Мхитаряна.
«Я рад за него (Мхитаряна – ред.), так как мы играли с клубом, у которого есть качества и характер премьер-лиги. Это прогресс, потому что в матче против «Фейеноорда» мы могли подумать, что это другой уровень, но сегодня Мхитарян показал хорошую игру. Я действительно очень рад за него. Мы ждали, пока он адаптируется в команде. Это уже происходит», – сказал Моуринью, передает Daily Mail.
«Я в восторге от игры команды. Мы проделали хорошую работу, пытались показать свою лучшую игру. У нас все получилось, и мы очень рады. В предыдущем матче мы не использовали наши моменты, а сегодня все получилось и мы забили 4 гола. Возможно, мы могли забить больше голов, но в концовке остановились. Думаю, провели отличный матч. Мы должны продолжать работать и концентрироваться на матче против «Эвертона», – сказал Мхитарян.
30 ноября Генрих Мхитарян стал автором двух голевых передач и помог «Манчестер Юнайтед» разгромить противника со счетом 4:1.