Հենրիխ Մխիթարյանի նախկին թիմակից Մաթս Հումելսը հայտարարել է, որ հայ կիսապաշտպանը լավագույն ֆուտբոլիստներից է, ում հետ իրեն վիճակվել է խաղալ: «Եթե Մխիթարյանին թույլ տան խաղալ, կտեսնեք, թե որքան լավ ֆուտբոլիստ է նա, ես դրանում համոզված եմ 100 տոկոսով: Նա լավագույն խաղացողներից է, ում հետ ինձ վիճակվել է խաղալ: Բայց եթե դու չես խաղում, չես էլ կարող դրսևորել քեզ` այստեղ ամեն ինչ պարզ է»,-ասել է Հումելսը:
«Ես տեսել եմ «Ֆեյենոորդի» հետ խաղի մի մասը, տեսել «Վեսթ Հեմի» հետ խաղից մի հատված և այնտեղ նախկին Հենրիխն էր: Նա լավն էր, ինչպես միշտ, երբ դաշտ է դուրս գալիս: Ամբողջ նախորդ խաղաշրջանը նա անցկացրել է ամենաբարձր մակարդակով»,-ասել է Հումելսը, հայտնում է manutd.ru-ն:
Մաթսը նաև հաստատել է, որ 2014-ին մոտ էր «Մանչեսթեր Յունայթեդ» տեղափոխվելուն: «Այո, շատ մոտ էի: Վերջին տարիներին մի քանի անգամ բանակցել եմ: Ես միշտ առաջարկներ եմ ունեցել Անգլիայից և իսպանական խոշոր մի ակումբից, սակայն ես ամենից մոտ էի Պրեմիեր լիգա տեղափոխվելուն: Վան Գալը շատ էր ուզում ինձ տեսնել, սակայն նա միակը չէր: Հիմա Անգլիայում խաղալու շանսերս քիչ են, հաջորդ ամիս ես 28 տարեկան կդառնամ և 5-ամյա պայմանագիր եմ կնքել «Բավարիայի» հետ»,-ասել է նա:

6 Декабрь 2016 - 09:43 AMT
Бывший одноклубник Генриха Мхитаряна Маттс Хуммельс заявил, что армянский полузащитник был одним из лучших футболистов, с которыми он когда-либо выступал в одной команде.
«Если давать ему (Генриху Мхитаряну – ред.) играть, вы увидите, насколько он хорош, я на 100% в этом уверен, – сказал Хуммельс. – Это один из лучших игроков, с которыми мне доводилось играть. Но если вы не можете играть, то не можете и проявить себя – тут всё очень просто».
«Я видел часть игры против «Фейеноорда», видел часть игры против «Вест Хэма», и там был прежний Генрих. Он был хорош как всегда, когда выходит на поле. Весь прошлый сезон он отыграл на высочайшем уровне», – сказал Хуммельс, передает manutd.ru.
Маттс также подтвердил, что был близок к переходу в «Манчестер Юнайтед» в 2014 году.
«Да, я был очень близок. Несколько раз за последние годы я вел переговоры. У меня были предложения из Англии и от одного из трех крупнейших испанских клубов, но ближе всего я был к переезду в Премьер Лигу. Ван Гал очень хотел меня видеть, но он был не единственным. Теперь у меня мало шансов сыграть в Англии, в следующем месяце мне исполнится 28 лет, и я подписал пятилетний контракт с «Баварией».