Samsung-ը կարգելափակի ԱՄՆ-ում բոլոր Galaxy Note 7 սմարթֆոնները: Ընկերությունը կթողարկի թարմացված ծրագրային ապահովում, որը սմարթֆոնում տեղադրվելուց հետո կարգելափակի մարտկոցի լիցքավորման հնարավորությունը և կզրկի սարքը բջջային ցանցերին միանալու հնարավորությունից:
«Դա լիովին կզրկի Galaxy Note 7 սմարթֆոնը որպես բջջային սարք գործելու գործառույթից»,-ասվում է ընկերության հայտարարության մեջ, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին NBC News-ի վրա հղումով:
Ծրագրային ապահովման թարմացումն այդ մոդելի համար կթողարկվի դեկտեմբերի 19-ին:
2016-ի հոկտեմբերին Samsung Electronic-ը կասեցրեց Galaxy Note 7 սմարթֆոնների արտադրությունը մարտկոցների բռնկման մի քանի դեպքից հետո: Ընկերությունը հետ է կանչել համաշխարհային շուկայից 2,5 մլն այդպիսի մոդել:

Компания Samsung принудительно заблокирует в США все смартфоны Galaxy Note 7.
Компания выпустит обновление программного обеспечения, которое после установки на смартфон заблокирует возможность зарядки аккумулятора и лишит устройство возможности подключаться к сотовым сетям.
«Это полностью лишит смартфоны Galaxy Note 7 способности функционировать как мобильное устройство», — говорится в заявлении Samsung, сообщает РИА Новости со ссылкой на NBC News .
Обновление ПО для этой модели выйдет 19 декабря.
В октябре 2016 года Samsung Electronic приостановила производство смартфонов Galaxy Note 7 после сразу нескольких случаев возгорания аккумуляторов. Компания отозвала с мирового рынка 2,5 миллионов таких моделей.