«Մանչեսթեր Յունայթեդի» և Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի նման ֆուտբոլիստները, որոնք աշխատում և աշխատում են, շատ մեծ նշանակություն ունեն թիմի համար: Այդ մասին հայտարարել է ակումբի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն ԱՊԼ 15-րդ հանդիպման ժամանակ «Տոտենհեմ Հոթսփուր» թիմին 1:0 հաշվով սեփական դաշտում հաղթելուց հետո:
«Մենք լավ փոխանցումներ ենք արել, լավ հակագրոհներ ձեռնարկել և հիանալի գոլ ենք իրացրել, որն, արդյունքում, այդքան մեծ նշանակություն ունեցավ մեր համար: Այսօր մրցակցի դարպասապահը չկարողացավ դառնալ խաղի լավագույն ֆուտբոլիստը միայն այն պատճառով, որ այդ կոչումը լիովին վաստակել է Հենրիխ Մխիթարյանը: Թեև դարպասապահը ևս կարող էր հավակնել այդ կոչմանը»,-ասել է մարզիչը:
«Հենրիխը ներմուծեց այն ամենն, ինչ ես սպասում էի գրոհող խաղացողից: Ես գոհ եմ նրա մարզավիճակից: Նրա նման ֆուտբոլիստները, որոնք աշխատում ու աշխատում են, շատ մեծ նշանակություն ունեն թիմի համար: Նա ոչ միայն պահեր է ստեղծում, այլ նաև մասնակցում է պաշտպանությանը: Նա մտովի արդեն հատել է գիծը` լավագույն խաղացող դառնալու ճանապարհին: Մխիթարյանն այսօր հիանալի խաղ անցկացրեց»,-ընդգծել է Մոուրինյոն, գրում է Championat.com-ը:
Անգլիական Պրեմիեր լիգայի 15-րդ փուլում «Մանչեսթեր Յունայթեդը» սեփական հարկի տակ հաղթել է «Տոտենհեմին» 1: 0 հաշվով: Հանդիպման միակ գոլը խփել է ակումբի ու Հայաստանի հավաքականի կոսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը՝ 29-րդ րոպեին, Անդեր Էրրերայի փոխանցումից հետո: Խփած գնդակը հայ ֆուտբոլիստի առաջին գնդակնյ էր Պրեմիեր լիգայում:

Такие игроки, как полузащитник сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян, которые работают и работают, значат для команды очень многое. Об этом заявил главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью после домашней победы над «Тоттенхэм Хотспур» (1:0) в матче 15-го тура АПЛ, подводя итоги встречи.
«Мы очень высоко вступали в отбор, мы были хороши в передачах, быстро переходили в контратаки и забили прекрасный гол, который, в итоге, стал для нас таким важным. Сегодня вратарю соперника не удалось стать лучшим игроком матча только потому, что это звание полностью заслужил Генрих Мхитарян. Хотя их вратарь имел полное право также претендовать на эту награду»,- отметил тренер.
«Генрих привнес в игру все, чего я ждал от атакующего игрока. Я доволен его формой. Такие игроки, как он, которые работают и работают, значат для команды очень многое. Он не только создает моменты, но еще и принимает участие в обороне. Он ментально пересек черту на пути становления лучшим игроком. Эту черту должны пересечь и некоторые другие игроки моей команды. Мхитарян сегодня провел превосходный матч», – подчеркнул Моуринью, пишет Championat.com.
Благодаря Мхитаряну игра МЮ-«Тоттенхэм» 11 декабря завершилась победой «красных дьяволов» со счетом 1:0. Армянский полузащитник, ставший автором единственного гола, на 81-й минуте повредил ногу из-за неудачного подката защитника «Тоттенхэма» Дэнни Роуза. Последний получил желтую карточку.