Ռոք երաժիշտ Ստաս Նամինի ստեղծագործական օրերի շրջանակում դեկտեմբերի 19-ին՝ ժամը 19.00, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը կներկայացնի Ստաս Նամինի Centuria S-Quark սիմֆոնիան։
Այս ստեղծագործությունը Նամինը սկսել է գրել 2014-ին։ 2016-ին հեղինակն ավարտել է աշխատել պարտիտուրների վրա։ 2016-ի հուլիսին Abbey Road ստուդիայում ձայնագրվել է Նամինի սիմֆոնիան Լոնդոնի սիմֆոնիկ նվագախմբի կատարմամբ և դիրիժոր Լի Ռեյնոլդսի ղեկավարությամբ։
Հայազգի անվանի երաժիշտ, կոմպոզիտոր, նկարիչ, ռեժիսոր և պրոդյուսեր Ստաս Նամինը նշում է իր 65-ամյակը: Հոբելյանի շրջանակում Հայաստանում դեկտեմբերի 14-20-ն անցկացվում են Ստաս Նամինի ստեղծագործական օրերը:
Ստաս Նամինը ժամանակակից ռուսական մշակույթի խոշորագույն դեմքերից է, ռուսական ռոքի հիմնադիրներից: Ավելի քան 15 տարի Նամինը Մոսկվայի երաժշտության և դրամայի թատրոնի գեղարվեստական ղեկավարն է:

В рамках творческих дней Стаса Намина 19-го декабря в 19:00 (по ереванскому времени) в концертном зале Арама Хачатуряна в Ереване Государственный молодежный оркестр Армении представит симфонию Centuria S-Quark Стаса Намина. Об этом сообщает пресс-служба оркестра.
Работа над симфонией была начата в 2014 году, в 2016-м году – окончена партитура.
В июле 2016 года симфония Намина была записана в студии Abbey Road в исполнении Лондонского симфонического оркестра под руководством дирижера Ли Рейнольдсa.
Известный музыкант, композитор, художник, режиссер и продюсер армянского происхождения Стас Намин празднует свое 65-летие. В рамках юбилея с 14-го по 20-е декабря в Армении проходят творческие дни Стаса Намина.
Стас Намин – один из главных фигур в современной российской культуре, основателей русского рока. На протяжении более 15 лет он является художественным руководителем Московского музыкально-драматического театра.