Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի Լեռնային Ղարաբաղում առաքելության ներկայացուցիչներն օրերս այցելել են Լեռնային Ղարաբաղում պատիժ կրող ադրբեջանցի դիվերսանտներ Դիլհամ Ասքերովին և Շահբազ Գուլիևին: Այդ տեղեկությունը հաստատել է ԿԽՄԿ Երևանի գրասենյակի մամուլի պատասխանատու Զառա Ամատունին, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Այցը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 13-ին: Դրա ընթացքում հնարավորություն է տրվել փոխանակել ընտանեկան բնույթի տեղեկատվություն», – ասել է Զառա Ամատունին:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը (ՄԻԵԴ) մերժել է դիվերսանտ Դիլհամ Ասկերովի ընտանիքի դիմումը:

20 Декабрь 2016 - 13:26 AMT
Представители Международного комитета Красного креста посетили отбывающих наказание в Нагорном Карабахе по обвинению в совершении диверсионных действий граждан Азербайджана Дильгама Аскерова и Шахбаза Гулиева. Об этом сообщила представитель ереванского офиса МККК Зара Аматуни, передает Aysor.am.
«Визит состоялся 13 декабря. На встрече была предоставлена возможность обмена информацией личного характера», – сказала она.
Ранее стало известно, что Европейский суд по правам человека (ЕСПЧ) отклонил ходатайство семьи диверсанта Дильгама Аскерова.